Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Zdrowie i uroda / Mieleccy wicemistrzowie

Mieleccy wicemistrzowie

Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA został wicemistrzem Polski Południowej podczas rozgrywanych w Mielcu Otwartych Mistrzostw Polski Południowej Full Contact Karate.

Zawody odbyły się w hali sportowej Gimnazjum nr 2. Wystartowało w nich 181 zawodników z 28 Klubów Kyokushin Karate, m.in. z Bydgoszczy, Leżajska, Chorzowa, Gdańska, Jaworzno, Przemyśla, Krosna, Wrocławia, a także dwa z Obwodu Kaliningradzkiego i jeden z Białorusi.

Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA reprezentowało 15 zawodników. Najlepiej z nich spisał się Adrian Cacoń, który wygrał swoją kategorię wagową i wiekową, i został mistrzem Polski Południowej. Drugie miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych zajęli: Julia Stręk, Maria Skowron i Kamil Duchalski. Z kolei trzecie lokaty wywalczyli Laura Płotnikiewicz, Kacper Mazurek i Michał Bieniek. W klasyfikacji drużynowej Mielecki Klub SAIHA zajął drugie miejsce. Drużynowo zawody wygrał Klub z Leżajska, a trzecią lokatę zdobył Koniecki Klub Karate.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowało Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Mielca. Finansowo impreza została wsparta przez Firmę Sierosławski GROUP Jana Sierosławskiego. O zaplecze kulinarne turnieju zadbał zakład gastronomiczny DOMOSFERA. Główną pieczę nad imprezą sprawowała Polska Federacja Karate Kyokushin.