Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

koncert pt.

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Parafia Ducha Świętego w Mielcu zapraszają na

koncert pt. "Trzech polskich tenorów"

wystąpią:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, Piotr Sułkowski – dyrygent, Paweł Skałuba – tenor, Dariusz Stachura – tenor, Adam Zdunikowski – tenor, Zofia Stopińska – prowadzenie

 

reklama:

 

 

Trzech Polskich Tenorów to tercet, który znamy już od ponad 15 lat. W jego skład wchodzą Dariusz Stachura, Adam Zdunikowski i Paweł Skałuba. Są polską odpowiedzią na Domingo, Pavarottiego i Carrerasa. Śpiewają jako tercet tenorów od końca lat. 90. XX w. i odtąd nie schodzą ze sceny. Z wielkim powodzeniem występują na estradach w Polsce i zagranicą. Znakomite głosy, dające się lubić osobowości, urok i czar osobisty, trafiony dobór utworów, a także lekkie i błyskotliwe poczucie humoru, skłonność do ubarwiania występów zaskakującymi rekwizytami – to ich znak rozpoznawczy, który wypracowali sobie z biegiem lat.

 

Dariusz Stachura jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Teatrze Wielkim w Łodzi w 1989 – partia Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego. Rok później został laureatem Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu. W 1992 otrzymał Nagrodę Specjalną krytyki łódzkiej za wybitne dokonania na scenie Teatru Wielkiego (m.in. za partie tenorowe w Nabucco i Traviacie Giuseppe Verdiego, Kawalerze srebrnej róży Richarda Straussa, Così fan tutte i Don Giovannim Wolfganga Amadeusa Mozarta, Cyruliku sewilskim Gioacchino Rossiniego). Odbył wiele podróży artystycznych ze swoim macierzystym Teatrem oraz innymi polskimi teatrami muzycznym po Szwajcarii, Austrii, Holandii, Francji, Niemczech, Włoszech. Ponadto występował z recitalami w Stanach Zjednoczonych. Prowadzi również stałą współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie (Stefan w Strasznym dworze Stanisława Moniuszki). W latach 1999-2003 był solistą Staatstheater Nürnberg – Oper. Od 2008 związany jest ponownie z Teatrem Wielkim w Łodzi.

W 1996 brał udział w obchodach 100-lecia premiery Cyganerii Pucciniego w Turynie, gdzie jako jedyny obcokrajowiec występował w partii Rudolfa na zmianę z Luciano Pavarottim.

 

Adam Zdunikowski – absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie śpiewu solowego. W 1990 r. zadebiutował na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie. W 1990 r. podjął współpracę z Warszawską Operą Kameralną, która zaowocowała udziałem w Festiwalach Mozartowskich w latach 1990, 1991, 1996, 1998.

W 1991 r. został solistą Teatru Wielkiego w Warszawie, konsekwentnie poszerzając swój repertuar – obecnie śpiewa 35 partii operowych. Do bardziej znaczących wydarzeń w jego karierze artystycznej zaliczyć należy: udział w europejskim prawykonaniu Psalmów Jerozolimskich Noama Sheriffa pod dyrekcją samego kompozytora (1996), polskiej prapremierze opery I Lituani A. Ponchielliego w wersji koncertowej, koncercie Stabat Mater G. Rossiniego pod dyrekcją Nello Santiego, światowej premierze Stabat Mater J. Stefaniego pod dyrekcją Grzegorza Nowaka, koncercie IX Symfonii L. van Beethovena pod dyrekcją Jerzego Semkowa na zakończenie obchodów 25-lecia orkiestry Sinfonia Varsovia, produkcji Strasznego dworu St. Moniuszki w Buffalo (USA) oraz w koncercie Mszy As-dur F. Schuberta pod dyrekcją Siegfrieda Köhlera na zakończenie obchodów Roku Schubertowskiego.

Począwszy od 1992 r. artysta współpracuje regularnie z teatrami operowymi w Bydgoszczy, Bytomiu, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie. W 1996 r. nawiązał współpracę z hamburską Staatsoper. Z zespołem tym odbył tournée po Japonii (maj 1996). Artysta posiada w swoim dorobku bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy (około 30 tytułów), z którym występował m. in. w Filharmoniach: białostockiej, koszalińskiej, olsztyńskiej, opolskiej, rzeszowskiej, szczecińskiej, wrocławskiej, zielonogórskiej i za granicą.

Paweł Skałuba – jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia. W 1996 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W 1993 roku został jako jedyny Polak i najmłodszy uczestnik finalistą I Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Placido Domingo w Paryżu. W 2002 roku został zdobywcą pierwszej nagrody IV Międzynarodowego Turnieju Tenorów w Szczecinie. Gościł na wielu festiwalach muzycznych w Polsce jak i w całej Europie, koncertował także w Kanadzie (Missisaga Living Arts Centre) i USA (Chicago Symphony Center).

Aktualnie jest pierwszym tenorem Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, współpracuje z teatrami operowymi i filharmoniami w całej Polsce, wykonując pierwszo planowe partie w dziełach operowych, operetkowych i oratoryjnych kompozytorów różnych epok.

Od 2002 roku jest jednym z ,,Trzech Polskich Tenorów".

 

13 lipca 2015 r., g.19.30, miejsce: kościół Parafii Ducha Świętego w Mielcu

wstęp wolny

 

 

 

 

 

Sprawdź również

Nowy dyrektor Samorządowego Centrum Kultury wybrany! Stanowisko obejmie Damian Małek

Damian Małek zostanie nowym dyrektorem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. – Z pewnością wniesie świeże …