Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Tradycja i religia / Borowa babim latem spowita

Borowa babim latem spowita

12 października 2014 r. Gmina Borowa rozbrzmiewała muzyką. Po raz IV w Gminnym Ośrodku  Kultury w Borowej odbyły się Jesienne Spotkania Artystyczne. W rym roku na scenie GOK-u królowała muzyka.

Gośćmi honorowymi spotkania byli m.in.: Mieczysław Wiącek – przewodniczący Rady Gminy Borowa i Władysław Błażejowski – wójt gminy Borowa, który powiedział kilka słów wstępnych. Natomiast artystycznie licznie zebranych uczestników spotkania powitał zespół „Bies –Band” z Przemyśla działający przy klubie V Batalionu Strzelców Podhalańskich, a nad całością programu czuwała kierownik zespołu Pani Elżbieta Bernatek. Zespół zyskał sympatię widowni wykonując znane piosenki biesiadne i covery  muzyki rozrywkowej.

Na scenie pojawił się również chór „Cantus Gaudium” działający przy GOK Borowa, prowadzony przez Panią Ewę Smolarek. Zaprezentował się w piosenkach biesiadnych zapraszając  publiczność to wspólnego śpiewania.

Ludowe nuty przybliżyła nam kapela Borowaicy, również działająca przy GOK Borowa. Porwała widownię oberkami, polkami i walczykami. Niejednemu widzowi w rytm muzyki podrygiwała noga do tańca.

W czasie trwania imprezy został rozstrzygnięty konkurs kulinarny pod nazwą „Ziemniak nie tylko pieczony” . Do zmagań o podniebienie komisji zgłoszono 7 potraw. Jury w w składzie Pani Beata Zakręcka, Pani Ewa Smolarek i Pan Zdzisław Moryto po degustacji wszystkich potraw przyznało następujące miejsca:

I miejsce

 Sołectwo Pławo za  Zestaw obiadowy w skład którego weszła Ciapajka i Nugetsy

Koło Gospodyń Wiejskich w Borowej za Tort Ziemniaczany

II miejsce

Koło Gospodyń Wiejskich w Surowej za Paryje z farszem mięsnym

Góreckie Stowarzyszenie Kobiet „Victoria”za Góreckie pyzy z mięsem

III miejsce

Koło Gospodyń Wiejskich w Glinach Małych za  kotleciki sosem i sałatką

Związek Aktywnych kobiet w Glinach Wielkich za Parówki w cieście ziemniaczanym

Wyróżnienie

Koło Gospodyń Wiejskich w Orłowie za Zapiekankę z ziemniaka z cebulom

Dla wszystkich zebranych został przygotowany poczęstunek przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Surowej.  Na stole o prócz tradycyjnych smacznych potraw nie zabrakło nowości. Można było również spróbować konkursowych dzieł kulinarnych i samemu ocenić pracę jury.

 

Inf. GOK Borowa, fot. i nin. Włodzimierz Gąsiewski

Borowa babim latem spowita

Sprawdź również

Mieleckie obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Połączone siły aktorskie i muzyczno-wokalne wystąpiły w sobotni wieczór w widowisku „Mundur na nim szary”. …