Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / 100. rocznica odzyskania niepodległości / Byłem na pogrzebie gen. Wł. Sikorskiego na krakowskim Wawelu

Byłem na pogrzebie gen. Wł. Sikorskiego na krakowskim Wawelu

W dniu dzisiejszym 4 lipca 2018 roku przypada 75. rocznica tragicznej śmierci gen. Władysława Sikorskiego, premiera RP i naczelnego wodza na obczyźnie, który po klęsce wrześniowej 1939 r. objął stery rządów i kierował walką Polaków o odzyskanie utraconej niepodległości. Poniżej prezentujemy obszerny artykuł z pogrzebu gen. Sikorskiego na Wawelu w Krakowie z 17 września 1993 r., kiedy to jego ciało sprowadzono z Anglii i złożono do grobów królewskich na ojczystej ziemi. Zapraszamy do lektury.

 

Autor artykułu i zdjęć: Włodzimierz Gąsiewski

PS. Postać gen. Władysława Sikorskiego wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Gen. Sikorski, rodak z Tuszowa Narodowego walnie się do tego przyczynił, zarówno w 1918 r., jak też do walki wolność i niepodległość Polski podczas II wojny światowej.

Przy okazji zwracamy się do Szanownych Czytelników o wszelkie uwagi, uzupełnienia, a może także zdjęcia lub inne pamiątki z całego okresu 100-lecia niepodległości, tak z czasów I jak i II wojny światowej. Można je tylko osobiście lub elektronicznie udostępnić, chętnie też w razie potrzeby odkupimy interesujące na materiały.

Prosimy pisać: kontakt@promocja.mielec.pl lub dzwonić: 602 776197

lub poprzez FB: https://www.facebook.com/gasiewski.wlodek

Sprawdź również

W lipcu odbędzie się 40. Bieg im. Jacka Kozioła w Radomyślu Wielkim (zapisy)

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na jeden z najstarszych biegów w tej części Polski organizowany od …