Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Deszczowe otwarcie

Deszczowe otwarcie

Pomimo bardzo niesprzyjającej aury w niedzielę (5.05) w Zgórsku podczas otwarcia sezonu motocyklowo – rowerowego pojawiło się setki osób, w tym 70 zmotoryzowanych z 32 miejscowości.

 

Ten rodzinny bezalkoholowy event rozpoczął się tradycyjnie od Mszy św., poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Niestety w związku z padającym deszczem ze względów bezpieczeństwa odwołane zostały przejazdy motocyklowy i rowerowy. Pomimo to podczas całej imprezy przewinęły się setki osób, które mogły podziwiać motory, motocykle i quady różnych marek, bawić się podczas koncertów zespołów „Brutta” i „Zbóje” , czy popróbować kuchni regionalnej w wykonaniu gospodyń z miejscowości wchodzących w skład parafii (były mięsa, pierogi, bigos, chleb ze smalcem, ciasta, oponki i wiele innych smakołyków). Odbyły się również konkursy, w których do wygrania były skuter, rowery, kaski rowerowe, piłki, plecaki, itp. Uczestnicy mogli zapoznać się także z materiałami o szkodliwości spożywania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Organizatorami imprezy były: Parafia św. Mikołaja w Zgórsku i sołectwa wchodzące w jej skład, SCKiB w Radomyślu Wielkim i Piątkowczanka. Imprezie patronował Starosta Powiatu Mieleckiego, Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Wójt Gminy Wadowice Górne.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …