Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Gala” znów z sukcesami

„Gala” znów z sukcesami

Tancerki i tancerze Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Gala” Mielec świetnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego. Zdobyli kilka tytułów mistrzów i wicemistrzów w kilku kategoriach wiekowych.

Tancerze „Gali” od lat świetnie spisują się w mistrzostwach okręgu. Nie było inaczej także tym razem, w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego, które rozgrywane były 5 listopada w Przemyślu.

Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski przywieźli z Przemyśla podwójny tytuł Mistrzów Okręgu Podkarpackiego. Byli najlepsi w tańcach standardowych w kategorii 12-13 Open oraz w tańcach latynoamerykańskich w kategorii 12-13 Open.

Także podwójny tytuł przypadł w udziale parze Joanna Łapa i Nikodem Świątek .Przywieźli wicemistrzostwo Okręgu Podkarpackiego w tańcach standardowych w kategorii 12-13 Open oraz taki sam tytuł  w tańcach latynoamerykańskich w kategorii 12-13 Open.

Nikola Korczak i Oskar Skóra zdobyli tytuł Mistrzów Okręgu Podkarpackiego w kategorii 10-11 Open, a para Pola Adamczyk i Mateusz Kuc są Mistrzami Okręgu Podkarpackiego w kategorii Do 9 Open.

Klaudia Korczak zdobyła tytuły: II wicemistrzyni Podkarpacia w tańcach standardowych 12-13 Open Solo Dance i II wicemistrzyni Podkarpacia w tańcach latynoamerykańskich 12-13 Open Solo Dance.

Stowarzyszenia Miłośników Tańca „Gala” Mielec działa pod patronatem Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Małgorzata Rojkowicz

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON /BIESZCZADY TRAIL OF ICONS/ DROGA DO ŁOPIENKI /THE WAY TO ŁOPIENKA/

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …