Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Zaśpiewali ku czci św. Cecylii

Zaśpiewali ku czci św. Cecylii

Wielu mielczan wybrało się na koncert muzyki chóralnej do kościoła pw. MBNP w środowy wieczór, 23 listopada. To był piękny koncert, gdzie królowała wspaniała muzyka chóralna w doskonałym wykonaniu Chóru Nauczycielskiego ZNP i SCK „Akord” pod dyrekcją prof. Grzegorza Oliwy i Chóru Młodzieżowego II LO pod dyrekcją Agnieszki Straż. Gościem specjalnym był harfista Adrian Nowak.

Koncerty Muzyki Sakralnej ku czci św. Cecylii stały się w Polsce bardzo popularne. Odbywają się w wielu miastach naszego kraju. Mielecki koncert odbył się z inicjatywy Chóru Nauczycielskiego ZNP i SCK „Akord”, który wystąpił w Koncercie Cecyliańskim już po raz piąty. Pomysł zaśpiewania w koncercie podchwycił też Chór Młodzieżowy II LO. Oba chóry zaprezentowały wspaniały poziom wykonawczy. 

Publiczność miała okazję posłuchać także solowych utworów na harfie w wirtuozerskim wydaniu Adriana Nowaka, absolwenta znakomitych uczelni muzycznych i kursów mistrzowskich, obecnie muzyka Filharmonii Rzeszowskiej. Oprócz wykonania dwóch utworów solowych, artysta akompaniował także w jednym utworze Chórowi Nauczycielskiemu „Akord”. Adrian Nowak wyraził uznanie dla poziomu wykonawczego obu chórów i pokłonił się mieleckiej publiczności za liczny udział.

W finale blisko dwugodzinnego koncertu mielczanie wysłuchali trzech utworów w wykonaniu obu połączonych chórów. W jednej z pieśni chóry wspomógł na cajone Karol Bik, mielecki muzyk, członek Mieleckiej Orkiestry Kameralnej, Big Mielec Band i nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej.

Koncert poprowadził Jerzy Skrzypczak.

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON /BIESZCZADY TRAIL OF ICONS/ DROGA DO ŁOPIENKI /THE WAY TO ŁOPIENKA/

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …