Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Węgiel dla mieszkańców Gminy Borowa

Węgiel dla mieszkańców Gminy Borowa

Od początku tygodnia w gminie Borowa trwa dystrybucja węgla dla jej mieszkańców. W czwartek, 24 listopada lokalny skład węgla odwiedzili poseł Fryderyk Kapinos oraz wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

– Sytuacja związana z wojną na Ukrainie doprowadziła do dużych utrudnień na rynku węgla. Rząd Prawa i Sprawiedliwości odważnie stawia czoła wyzwaniom ostatnich miesięcy. Ustawy dotyczące dodatku węglowego czy też zaangażowania samorządów w dystrybucję węgla jasno pokazują, że rząd chroni gospodarstwa domowe przed skutkami drastycznego wzrostu cen tego surowca – powiedział poseł Fryderyk Kapinos. – Bardzo dobrze, że samorząd gminy Borowa wykazał się odpowiedzialną postawą i skutecznie włączył się w dystrybucję węgla dla mieszkańców tej gminy – dodał poseł.

– Myślimy, że cały proces dystrybucji węgla do poszczególnych gospodarstw na terenie gminy Borowa uda nam się bezpiecznie zakończyć za dwa, trzy tygodnie, a na pewno przed świętami jeśli nie pojawią się okoliczności, których wcześniej nie mogliśmy przewidzieć jak na przykład przestój na kopalni bądź zmniejszenie tempa dostaw w wyniku ograniczenia sprzedaży Ale nie myślimy o czarnych scenariuszach zakładamy tylko pozytywne. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować panu posłowi Fryderykowi Kapinosowi za  zaangażowanie i zainteresowanie na wczesnym etapie jak najszybszego zawarcia umowy ze spółką Tauron Wydobycie SA – informuje wójt Stanisław Mieszkowski. – Dziękuję również wszystkim naszym mieszkańcom gminy Borowa za szybko złożone deklaracje, które pozwoliły nam z dużym wyprzedzeniem podjąć decyzję co do ilości zamówionego węgla w kopalni w Jaworznie-Zakład Górniczy Sobieski – dodaje.

Węgiel do mieszkańców gminy Borowa trafia przy współpracy lokalnego samorządu i firmy Nautile Polska Robert Kwiatkowski. Dystrybucja węgla dla mieszkańców gminy Borowa odbywa się zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Koszt za tonę węgla (bez rozróżnienia na sortyment) to 1760 zł brutto.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …