Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Węgiel dla mieszkańców Gminy Borowa

Węgiel dla mieszkańców Gminy Borowa

Od początku tygodnia w gminie Borowa trwa dystrybucja węgla dla jej mieszkańców. W czwartek, 24 listopada lokalny skład węgla odwiedzili poseł Fryderyk Kapinos oraz wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski.

– Sytuacja związana z wojną na Ukrainie doprowadziła do dużych utrudnień na rynku węgla. Rząd Prawa i Sprawiedliwości odważnie stawia czoła wyzwaniom ostatnich miesięcy. Ustawy dotyczące dodatku węglowego czy też zaangażowania samorządów w dystrybucję węgla jasno pokazują, że rząd chroni gospodarstwa domowe przed skutkami drastycznego wzrostu cen tego surowca – powiedział poseł Fryderyk Kapinos. – Bardzo dobrze, że samorząd gminy Borowa wykazał się odpowiedzialną postawą i skutecznie włączył się w dystrybucję węgla dla mieszkańców tej gminy – dodał poseł.

– Myślimy, że cały proces dystrybucji węgla do poszczególnych gospodarstw na terenie gminy Borowa uda nam się bezpiecznie zakończyć za dwa, trzy tygodnie, a na pewno przed świętami jeśli nie pojawią się okoliczności, których wcześniej nie mogliśmy przewidzieć jak na przykład przestój na kopalni bądź zmniejszenie tempa dostaw w wyniku ograniczenia sprzedaży Ale nie myślimy o czarnych scenariuszach zakładamy tylko pozytywne. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować panu posłowi Fryderykowi Kapinosowi za  zaangażowanie i zainteresowanie na wczesnym etapie jak najszybszego zawarcia umowy ze spółką Tauron Wydobycie SA – informuje wójt Stanisław Mieszkowski. – Dziękuję również wszystkim naszym mieszkańcom gminy Borowa za szybko złożone deklaracje, które pozwoliły nam z dużym wyprzedzeniem podjąć decyzję co do ilości zamówionego węgla w kopalni w Jaworznie-Zakład Górniczy Sobieski – dodaje.

Węgiel do mieszkańców gminy Borowa trafia przy współpracy lokalnego samorządu i firmy Nautile Polska Robert Kwiatkowski. Dystrybucja węgla dla mieszkańców gminy Borowa odbywa się zgodnie z ustawą z 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Koszt za tonę węgla (bez rozróżnienia na sortyment) to 1760 zł brutto.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Sprawdź również

Wieczór z operetką i musicalem

Arie operetkowe, hity musicalowe i piosenki z repertuaru Franka Sinatry rozbrzmiewały przez dwie godziny podczas …