Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu

W trakcie ferii zimowych Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji gminy Wadowice Górne zorganizował panele warsztatowe, których tematem przewodnim była ekologia. Zajęcia odbywały się pod wspólnym tytułem „EKOLOGIA JEST FAJNA”.

 W zamyśle organizatorów zajęcia przygotowane w formie wspólnej zabawy, miały na celu zwiększyć poziom świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów.

Animatorzy zajęć przy tej okazji starali się nakierować uczestników zajęć na odkrywanie własnych zdolności i możliwości manualnych, a także rozwijanie wyobraźni.

Zdaniem Elżbiety Augustyn – Gruszki, dyrektor SOKiR w Wadowicach Górnych -ekologia nie musi być nudna, a dzieci i młodzież potrzebują tylko ciekawego pomysłu na realizację działań proekologicznych.

Poprzez realizację zajęć warsztatowych uczestnicy przekonali się, że działania proekologiczne mogą być fajną, kształcącą i kreatywną formą spędzania wolnego czasu – powiedziała E. Augustyn – Gruszka. – Mamy w planach kolejne działania proekologiczne z udziałem naszych podopiecznych. Już w czerwcu planujemy proekologiczny pokaz mody, do którego już teraz trwają przygotowania – dodała.

Zakończone obecnie zajęcia obejmował dwa niezależne panele. Pierwszy z nich polegał na malowaniu toreb ekologicznych, ozdobionych w ludowe wzory  i skierowany został do grupy 28 osobowej.  W trakcie zajęć powstały przepiękne, personalizowane torby ekologiczne, które  można wykorzystać w codziennym użytkowaniu.

Drugi panel to tworzenie obrazów z plastikowych nakrętek, zaprojektowany jako praca zbiorowa (uczestniczyło w nim 30 osób). W jego trakcie powstały dwa obrazy przedstawiające logo gminy Wadowice Górne. Do ich stworzenia wykorzystano kolorowe, plastikowe nakrętki, papier oraz tablice korkowe.

Wypowiedź Elżbiety Augustyn – Gruszki:

Marek Patyk

Sprawdź również

Polskie Drzewo Roku rośnie w Gminie Radomyśl Wielki

Już oficjalnie! Lipa Św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej (gm. Radomyśl Wielki, pow.mielecki) zdobywając 15346 …