Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Mieszkanka powiatu mieleckiego nie dała się oszukać

Mieszkanka powiatu mieleckiego nie dała się oszukać

23.01.2020. Policjanci zatrzymali „kuriera”, który miał odebrać od mieszkanki powiatu mieleckiego pieniądze. Kobieta zorientowała się, że może być to próba oszustwa i zawiadomiła policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka, tuż przed odebraniem pieniędzy. Mężczyzna usłyszał zarzuty, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonych.

W ostatnich dniach mieleccy policjanci przyjęli wiele sygnałów i zgłoszeń od mieszkańców miasta i powiatu, o oszustwach dokonywanych metodą „na wnuczka”. Aby zapobiec tym przestępstwom, policjanci na co dzień zajmują się profilaktyką. Podczas spotkań przekazują informacje, w jaki sposób można ustrzec się przed różnego rodzaju zagrożeniami. Niestety zdarzają się sytuacje, gdzie ludzka wrażliwość zostaje wykorzystywana. Kilka dni temu ofiarą przestępcy padła 84-letnia mieszkanka gminy Mielec. Kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Policjanci rozpoczęli działania, które miały na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.

Nie każda próba oszustwa kończy się stratą oszczędności naszego życia. Dzięki spotkaniom i przekazywanym przez policjantów informacjom i instrukcjom, mieszkanka powiatu mieleckiego nie dała się oszukać. Kiedy zadzwonił do niej mężczyzna, a scenariusz całej rozmowy przebiegał dokładnie w taki sposób, jaki był przekazywany przez policjantów podczas spotkań, zorientowała się, że może to być oszust i zawiadomiła policjantów.

Dzięki jej reakcji 20-latek, który pośredniczył przy odbiorze gotówki, został zatrzymany na posesji w Chorzelowie, tuż przed odbiorem pieniędzy. Zatrzymany mężczyzna to mieszkaniec Mielca.

Funkcjonariusze przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania oszustwa. Podejrzany złożył wyjaśnienia. W sprawie trwają dalsze czynności.

Wczoraj mielecka prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu zbliżania się do osób pokrzywdzonych. Za usiłowanie oszustwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/96123,Mieszkanka-powiatu-mieleckiego-nie-dala-sie-oszukac.html

Sprawdź również

Naba i Bary rozpoczynają służbę w mieleckiej komendzie

Dwa nowe psy zasilą szeregi mieleckiej policji. Czworonogi wraz ze swoimi przewodnikami właśnie wróciły ze …