Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / „Kto czyta, żyje wielokrotnie…”- II etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla SP

„Kto czyta, żyje wielokrotnie…”- II etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla SP

P1040755„Kto czyta, żyje wielokrotnie…”- pod takim hasłem w dniu 20 kwietnia 2016 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Mielcu odbył się II etap IX edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs zorganizowany został w roku szkolnym 2015/2016 przez Koło Nauczycieli Polonistów O/Mielec, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie – Filia w Mielcu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

I etap Powiatowego Konkursu Czytelniczego odbył się w szkołach podstawowych miasta i powiatu mieleckiego w dniu 07 marca 2016 r., po którym każda szkoła wyłoniła po dwóch najlepszych uczniów, którzy przeszli do etapu II. W I etapie konkursu uczestniczyło 123 uczniów. Do II etapu zostało zakwalifikowanych 35 uczniów szkół podstawowych miasta i powiatu mieleckiego.

Laureatami konkursu zostali: Anna Schab SP 1 w Mielcu, Jan Wanatowicz SP 3 w Mielcu, Tomasz Martyński SP 6 w Mielcu, Bartosz Mroczek SP 9 w Mielcu, Radosław Kołc SP 11 w Mielcu, Julia Walecka SP Trzciana, Szymon Maziarz SP Tuszów Narodowy Filia Grochowe, Julia Mrozik SP Malinie.

Konkurs ma na celu rozbudzanie pasji czytania i świadomości czytelniczej, popularyzację serii wydawniczych, książek dla dzieci i młodzieży, zachęcanie do korzystania z bibliotek, wzbogacanie słownictwa związanego z książką i biblioteką oraz rozwijanie twórczego myślenia.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy laureatom!

Inf. i fot. Biblioteka Pedagogiczna w Mielcu

 

Sprawdź również

Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu mieleckiego będzie głosował przeciw udzieleniu wotum zaufania …