Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Nauczyciele zdobywali cenną wiedzę

Nauczyciele zdobywali cenną wiedzę

szkolenie w ZdziarcuPonad 30 nauczycieli z czterech szkół podstawowych z naszej gminy wzięło udział w szkoleniu „Jak sprawić, by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę?”. Przeprowadzone zostały także warsztaty dla uczniów.

W ostatnich latach wiedza na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu poszła niesłychanie do przodu. Wiadomo m.in. co sprzyja efektywnemu uczeniu się, a co zaburza ten proces. Wciąż powstają nowe metody nauczania, poparte badaniami. – Dlatego władze gminy dbając o proces dokształcania nauczycieli zorganizowały szkolenie, które miało za zadanie poszerzenie wiedzy na temat procesu uczenia się oraz zdobycie kompetencji w stosowaniu takich technik, które zwiększają potencjał umysłowy dzieci oraz dają satysfakcję nauczycielom – przekazuje Krzysztof Babiarz, doradca Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

W szkoleniu, które odbyło się w Zdziarcu, oprócz nauczycieli z miejscowej podstawówki uczestniczyli także nauczyciele SP Janowiec, Dąbie i Radomyśl Wielki oraz przedstawicielki radomyskiego GOPS-u. Prowadząca zajęcia psycholog Magdalena Jaromi zwróciła uwagę z czego wynikają niepowodzenia w nauce (m.in. lek, strach, przykre przeżycia emocjonalne, negatywne nastawienie, brak pewności siebie, brak pozytywnych wzmocnień, brak poczucia bezpieczeństwa i zrozumienia). – Dobrze jest, gdy zarówno rodzic, jak i nauczyciel zatrzyma się na chwilę nad uczniem, porozmawia z nim, da satysfakcję dziecku, że coś dobrze zrobiło – mówiła pani psycholog. To co pomaga w zapamiętywaniu to m.in. odpowiedni stan do nauki (naładowanie energią, pozytywny nastrój, koncentracja na nauce). – Dlatego w nauczaniu ważną rolę odrywają metody aktywizujące dzieci – podkreślała Magdalena Jaromi, która zaprezentowała kilka sposobów aktywizowania uczniów.

Dodajmy również, że uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej w Zdziarcu wzięli udział w warsztatach „Techniki aktywnych metod nauki” i „Czy dokuczanie jest przemocą?.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

badania w mieleckim Domu Pomocy Społecznej zakończone

Zakończyło się pobieranie próbek do testów na obecność koronawirusa COVID19 w mieleckim Domu Pomocy Społecznej. …