Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / „Kultura na talerzu”

„Kultura na talerzu”

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu realizuje projekt wspólnie z młodzieżą

„Kultura na talerzu” to projekt realizowany w ramach Konkursu inicjatyw kulturalnych pn. „Miasto Młodych” mini granty Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Autorem zwycięskiego projektu jest Wojtek Mroczka, uczeń ZST w Mielcu. Realizacja projektu odbędzie się w dniach 13-14 czerwca w Domu Kultury SCK w Mielcu oraz Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Pomysł opiera się na integracji uczestników międzynarodowego programu międzykulturowego AFS (m.in. z Belgii, Włoch, Tajlandii, Japonii i Filipin) z uczniami mieleckich szkół. 

Wydarzenie będzie okazją do poznania języka, kultury, historii i tradycji różnych krajów. Jednym z elementów programu będzie również wspólne gotowanie tradycyjnych potraw narodowych.

Stowarzyszenie AFS Polska Programy Międzykulturowe działa na rzecz rozwoju liderów przyszłości, umożliwiając młodzieży nabywanie potrzebnych kompetencji niezbędnych we współczesnym świecie. Organizacja jako lider Edukacji Międzynarodowej, wiedzie prym w realizowaniu międzynarodowych programów edukacyjnych opartych na wolontariacie, nauce języków oraz rocznych wymianach młodzieżowych. Dzięki Programom AFS młodzież ma szansę uczyć się za granicą i zdobywać międzynarodowe kompetencje. Program ten umożliwia także przyjazd uczniów zza granicy do Polski. Organizacja umożliwia również międzynarodowy wolontariat dla młodzieży.

Justyna Pomykała-Berrached
Z-CA DYREKTORA
Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu
ds. Domu Kultury

p r o m o c j a :

Spotkania z ikonami i twórcami

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …