Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Radomyśl w przewodniku astronomicznym
CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90

Radomyśl w przewodniku astronomicznym

Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim zostało umieszczone w „Przewodniku astronomicznym po Polsce”.

Publikację wydało Polskie Towarzystwo Astronomiczne. Jest to przewodnik po najciekawszych miejscach w Polsce związanych z astronomią i badaniami kosmosu. Nad jego tworzeniem pracowało kilkunastu astronomów. W przewodniku znajdziemy wstęp o historii astronomii i astronautyki w Polsce, spis obserwatorium astronomicznych, placówek naukowych, teleskopów, planetariów (stacjonarnych i mobilnych), muzeów związanych z astronomią i mnóstwa innych ciekawych obiektów, często w małych miejscowościach. To wielkie wyróżnienie, że Obserwatorium Astronomiczne w Radomyślu Wielkim znalazło się wśród tylu znamienitych instytucji. Uzupełnieniem książki jest portal Astroturystyka.pl i aplikacja mobilna.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 90

Dodajmy, że radomyskie obserwatorium nawiązało już współpracę z wieloma podmiotami np. wydawnictwem naukowym. Jest także obecne na festiwalach naukowych i dniach otwartych różnych instytucji oraz organizuje eventy związane z astronomią.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …