Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / LEKARZE Z RZESZOWA BĘDĄ UCZYĆ SIĘ W KLINICE Z LEVERKUSEN

LEKARZE Z RZESZOWA BĘDĄ UCZYĆ SIĘ W KLINICE Z LEVERKUSEN

Szkolenia personelu medycznego w prestiżowej Klinice w Leverkusen – to cel podpisanego właśnie porozumienia, pomiędzy niemiecką placówką a Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim Nr 2 im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Lekarze i pielęgniarki z Podkarpacia będą uczyć się, jak przeprowadzać zabiegi przy pomocy robota Da Vinci.

– Chcemy, aby nasze placówki świadczyły usługi na najwyższym poziomie, dlatego nasi lekarze będą zdobywać wiedzę i doświadczenie u najlepszych – powiedział po podpisaniu porozumienia marszałek Władysław Ortyl, który w Leverkusen uczestniczył  w tym wydarzeniu.

Dokument podpisali prof. Jürgen Zumbe, dyrektor ds. medycznych Kliniki w Leverkusen oraz Justyna Lis p.o. dyrektora rzeszowskiej „dwójki”. W uroczystości, która odbyła się w miejskim ratuszu uczestniczyli marszałek Władysław Ortyl i nadburmistrz miasta Leverkusen Uwe Richrath. W podpisaniu wziął udział pochodzący z Rzeszowa dr Paweł Wisz, który operuje z użyciem robota medycznego Da Vinci w Klinice w Leverkusen, i który jest koordynatorem podpisanego porozumienia. Obecni byli także dr n. med. Jacek Tereszkiewicz urolog z Klinicznego Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej, Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, dr n. med. Andrzej Jerzy Wrona – ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Powiatowego w Mielcu oraz niemieckie media.

Klinika w Leverkusen system Da Vinci wykorzystuje od kilku lat, zwłaszcza w czasie operacji urologicznych i ginekologicznych. Prof. Zumbe cieszy się z faktu, iż wiedza o tej metodzie będzie przekazywana polskiej klinice uniwersyteckiej. Zawarte porozumienie  profesor Jürgen Zumbe określa jako „kamień milowy” na drodze do jeszcze bliższej współpracy oraz jako „most do polskich kolegów i wymiany doświadczeń naukowych”, który korzyści ma przynieść obu stronom.

Klinika w Leverkusen jest głównym szpitalem specjalistycznym, posiadającym najwyższy poziom referencyjności. W jej strukturach znajduje się 12 klinik specjalistycznych, wspomaganych przez specjalistyczne centra oraz instytuty m.in. radiologii i medycyny nuklearnej. Niemiecka placówka jest prekursorem we wprowadzaniu robota Da Vinci do standardu chirurgicznego. Jest również pierwszym w Niemczech certyfikowanym oddziałem leczenia schorzeń prostaty. Profesor Jürgen Zumbe jest z kolei nie tylko dyrektorem medycznym szpitala, ale także kierownikiem Kliniki Urologii i współzałożycielem Niemieckiego Towarzystwa Chirurgii Robotowej.

Rzeszowski kliniczny szpital nr 2 chce zakupić robota chirurgicznego Da Vinci na przełomie 2017 i 2018 roku. Lekarze operatorzy, asystenci, anestezjolodzy, radiolodzy oraz pielęgniarki instrumentariuszki będą uczyć się w Leverkusen, jak przygotować się do wykonywania – już w Rzeszowie – operacji przy udziale tego nowoczesnego urządzenia.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży

Biuro prasowe UMWP

Zobacz także artykuł: doc04991620170412121416

Sprawdź również

Warsztaty rodzinne

W niedzielę, 15 grudnia, w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym instruktorka plastyki Agnieszka Szala-Jagiełło pomagała tworzyć mielczanom  ozdoby …