Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / MIELECJANA 2001 – MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE

MIELECJANA 2001 – MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE

,,MIELECJANA 2001 – MIELEC I ZIEMIA MIELECKA W SZTUCE''
– otwarcie 14 września 2001 r. W dniu 14 września br. w art. studio-galeria w Mielcu, przy ul. Mickiewicza 7, odbył się wernisaż wystawy ,,Mielecjana – Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce’’, na wstępie kt&#243rego chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar bestialskiego ataku terrorystycznego na Nowy Jork i Waszyngton. Także dla zachowania powagi i solidarności z narodem amerykańskim zrezygnowano z planowanej aukcji obraz&#243w, a symboliczną lampkę szampana zastąpiła Coca-Cola – symbol wolnej Ameryki.

Przybyłych gości powitała Krystyna Gargas-Gąsiewska i Włodzimierz Gąsiewski – właściciele galerii, a następnie głos zabrał Władysław Ortyl – członek Zarządu Wojew&#243dztwa Podkarpackiego, kt&#243ry przyjął honorowy patronat nad wystawą. Władysław Ortyl pogratulował pomysłu zorganizowania wystawy i mecenatu nad sztuką, zaś artystom życzył wielu dalszych osiągnięć w ich pracy tw&#243rczej. Także Zdzisław Nowakowski – przewodniczący Rady Miejskiej Mielca złożył gratulacje i życzenia dla inicjator&#243w ekspozycji oraz prezentujących swe dzieła plastyk&#243w.

W wernisażu wzięło udział kilkadziesiąt os&#243b z mieleckich kręg&#243w  kultury, samorządu i edukacji. Przybyło też wielu sympatyk&#243w sztuki oraz miłośnik&#243w mieleckiej star&#243wki. Wielu z nich złożyło okolicznościowe wpisy do Księgi Pamiątkowej. Spotkanie było też okazją do wymiany pogląd&#243w na temat zaprezentowanych dzieł dziewiętnastu tw&#243rc&#243w związanych z Ziemią  Mielecką oraz nieżyjącego już prof. Władysława Żurawskiego – najwybitniejszego przedstawiciela mieleckich plastyk&#243w. Szanowni Państwo,
Drodzy autorzy prac,
organizatorzy i miłośnicy sztuki!W imieniu Zarządu Wojew&#243dztwa Podkarpackiego chciałbym bardzo serdecznie pogratulować zorganizowania tej wspaniałej wystawy pt.: „Mielecjana „2001 – Mielec i Ziemia Mielecka w sztuce”. Jest to doskonała popularyzacja tw&#243rczości naszego regionu.
Do państwa Gąsiewskich chciałbym skierować szczeg&#243lne podziękowania i gratulacje wynikające z faktu, iż wystawa ta jest przykładem ich prywatnego mecenatu, kt&#243ry jest wspierany przez samorząd wojew&#243dztwa.
Potrzeba zorganizowania takiej wystawy promuje dążenie do rozwoju potencjału intelektualnego społeczeństwa.
Tw&#243rcy związani z Mielcem i Ziemią Mielecką w każdej ze swych prac przedstawionych tutaj pozostawili cząstkę siebie. Poszukując formy starali się wyrazić swe uczucia. Utożsamiają się w ten spos&#243b z regionem, gdyż elementy szczeg&#243lnie ważne dla jednostki kształtują całe społeczeństwo.
Wszystkie przedstawione na tej wystawie prace w spos&#243b szczeg&#243lny promują miejsce z kt&#243rym związani są ich autorzy. Poprzez r&#243żnorodność form chcieli oni przybliżyć i zwr&#243cić uwagę na ich małą ojczyznę, kt&#243rą jest Ziemia Mielecka. Wystawa ta przedstawiająca walory kulturowe w korzystny spos&#243b wpłynie na rozw&#243j społeczny. Będzie to znaczące nie tylko dla Mielca ale też dla całego regionu podkarpackiego.
Na zakończenie chciałbym jeszcze raz podziękować i pogratulować organizatorom wspaniałego pomysłu. Wszystkim sponsorom dziękuję za wsparcie, organizatorom życzę wielu sukces&#243w w dalszej działalności, tw&#243rcom dzieł wspaniałych pomysł&#243w, a wszystkim Państwu wielu niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie można kontynuować tego typu przedsięwzięcia. Tego naprawdę serdecznie życzę!
Z poważaniem
Władysław Ortyl
Członek Zarządu Wojew&#243dztwa Podkarpackiego

Sprawdź również

Policjanci poszukują zaginionego Krzysztofa Gintera

19.01.2021. Policjanci Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu, …