Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Mielecki Oddział Ginekologii organizuje warsztaty dotyczące operacyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Mielecki Oddział Ginekologii organizuje warsztaty dotyczące operacyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu

Wykonują setki operacji rocznie, już mogą szkolić innych

Mielecki oddział ginekologii ponad dwa lata temu rozpoczął starania o rozwój w kierunku zabiegowym. Dziś, po wielu szkoleniach i warsztatach oraz setkach udanych operacji, m.in. likwidujących problem wysiłkowego nietrzymania moczu czy obniżenia narządów rodnych, jest gotowy, by swoją wiedzą dzielić się z innymi fachowcami. Już 14 października odbędą się warsztaty poświęcone tej tematyce, podczas której lekarze-goście zobaczą 6 zabiegów.

Jak mówi ordynator oddziału dr n. med. Dariusz Komorowski, nie ma wątpliwości, że tego typu zabiegi są niezwykłe cenną częścią oferty medycznej oddziału ginekologicznego. – Wysiłkowe nietrzymanie moczu paraliżuje aktywność kobiet, które mają wręcz poczucie niepełnosprawności. Krępujący kłopot uniemożliwia normalną aktywność, a tymczasem zabieg wszczepienia specjalnych taśm-siatek i kilka dni hospitalizacji pozwalają o nim zapomnieć – mówi lekarz. Jak dodaje, gdy on i asystenci z jego oddziału rozpoczynali pracę, musieli się uczyć od zagranicznych specjalistów w Amsterdamie, Pradze, Berlinie, ale potem także już w Warszawie, czy Rzeszowie. – Dziś okazuje się, że to do nas lekarze zwracają o informację i rady, a pamiętając jak nam samym były potrzebne, chcemy zorganizować konferencję z warsztatami dla specjalistów, którzy kształcą się w kierunku uroginekologii – wyjaśnia dr Komorowski.

A jest się czym się dzielić, bo doświadczeń nie brakuje. O ile kilka lat temu w Mielcu wykonywano około 100 operacji rocznie, to teraz tylko w tym roku ginekolodzy w Mielcu przeprowadzili ich już około 350. – Co bardzo ważne, pracujemy na taśmach wysokiej jakości, które co prawda kosztują więcej, ale pozwalają osiągnąć rewelacyjne rezultaty, mamy oczywiście także najaktualniejszą wiedzę, w tej chwili już duże doświadczenie, co przekłada się na bardzo znikomy odsetek powikłań. Wyrobiliśmy sobie markę, a teraz chcemy się dzielić wiedzą z lekarzami m.in. z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Kielc, Katowic, Krynicy i Brzeska – deklaruje ordynator. Lekarze będą się przyglądać i brać czynny udział w zabiegach wykonywanych na bloku operacyjnym mieleckiego szpitala.

Dyrekcja szpitala jest bardzo zadowolona z rozwoju oddziału i tego, że wiele pacjentek, które przeszły zabieg chwali efekty, podkreśla, że odzyskanie zdrowia wpłynęło na zmianę życia ich samych i ich rodzin. – Doceniają to również specjaliści z okolicznych ośrodków wykonujących takie zabiegi i chcący poszerzać swoją wiedzę, co pokazuje, że strategia rozwoju oddziału była trafnie zaplanowana – mówi Leszek Kołacz, dyrektor szpitala.

Fot. Pod koniec 2012 roku mielecka ginekologia otrzymała wyróżnienie od firmy, z którą współpracuje w zakresie wdrażania taśm-siatek, za nowatorskie podejście i znikomy odsetek powikłań.

 

Aneta Dyka-Urbańska, rzecznik prasowy szpitala w Mielcu

Sprawdź również

Pobił mężczyznę, który udzielił mu schronienia

04.09.2020. Dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to środki, które zastosował prokurator wobec …