Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Sport zdrowie / Zdrowie i uroda / Nadzieje olimpijskie z medalami

Nadzieje olimpijskie z medalami

Z dwoma medalami powrócili radomyscy zapaśnicy z 1. Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich w zapasach w stylu wolnym.

 

Były to pierwsze takie zawody dla dzieci i młodzików w regionie. W turnieju, który rozegrany został w hali sportowej klubu „Stal Rzeszów” przy ul. Hetmańskiej wzięło udział 78 zawodników z Polski (Rzeszów, Ruda Śląska, Kraśnik, Skrzyszów, Warszawa, Teresin i Radomyśl Wielki), Ukrainy (Chmielnicki, Zbaraż, Lwów, Kamieniec Podolski) i Słowacji (Koszyce).

Radomyśl Wielki reprezentowało ośmiu zawodników, którzy trenują w sekcji zapaśniczej działającej przy tamtejszej szkole podstawowej prowadzonej przez Wojciecha Bartkowicza. Najlepiej zaprezentowali się Dominik Dubiel, który w kategorii wagowej do 100 kg zajął drugie miejsce oraz Mikołaj Humaj, który w tej samej kat. wagowej zdobył brązowy medal. Bliski miejsca medalowego był Daniel Ziobroń, który ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

W turnieju wystąpili także Jakub Wilaszek, Maciej Stachowicz, Norbert Palka, Wiktor Szpyrka i Piotr Szubart.

ar

Sprawdź również

Sprzęt od WOŚP dla mieleckiego Pogotowia! Będzie służył w karetkach typu „S” 

Trzy zestawy mobilnego USG trafiły właśnie do Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, dokładnie do podstacji  w …