Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Niecodzienna profilaktyka

Niecodzienna profilaktyka

20.03.2019. Mieleccy policjanci wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej z Książnic. Spotkanie zgromadziło ciekawych gości, którzy pokazali jak można dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób poprzez kontakt z naturą i dbałość o środowisko.

Policjanci przyjęli zaproszenie na spotkanie z dziećmi i młodzieżą zorganizowane z inicjatywy ratownika medycznego Macieja Rachwał, który jednocześnie jest myśliwym Koła Łowieckiego „Diana Mielec”. Spotkanie miało wyjątkowy charakter ze względu na gości, którzy działają profilaktycznie na rzecz dzieci i młodzieży.

Policjantki sierż. szt. Magdalena Skulimowska oraz st. sierż. Ewelina Ziemba, które wzięły udział w spotkaniu miały okazję w wyjątkowych okolicznościach przyrody porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówiły o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Swoją prelekcję na temat prowadzenia pasieki wygłosił Maciej Warcholak, który przedstawił biologię pszczół i właściwości lecznicze miodu. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej omówił Maciej Rachwał pracujący w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W spotkaniu wziął także udział Mieczysław Struzik, który poruszył zagadnienia łowieckie związane z historią łowiectwa, biologią zwierząt, oraz legendą Św. Huberta.

Ciekawy sposób przekazania wiedzy przez pasjonatów przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa oraz dbania o środowisko naturalne.

Inf. i galeria zdjęć: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/90753,Niecodzienna-profilaktyka.html

Sprawdź również

Podczas burzy pomnik pamięci Żydów mieleckich ocalał

26 maja 2020 r. w godzinach popołudniowych przeszła wiosenna burza nad Mielcem, która choć trwała …