Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / NOWA DROGA DLA POWIATU MIELECKIEGO

NOWA DROGA DLA POWIATU MIELECKIEGO

Rzeszów, 17.07.2020 r.  Ponad 7 km nowej drogi powstanie w powiecie mieleckim. Będzie to kontynuacja działań mających usprawnić układ transportowy na północnych krańcach Mielca. Wczoraj ogłoszony został przetarg na budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do Piątkowca.

Nowa część drogi połączy oddany w maju most na Wisłoce z drogą w kierunku Tarnowa i autostrady A4. Jest kontynuacją budowy nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 984, prowadzącego od strony Radomyśla Wielkiego przez niedawno otwarty most na Wisłoce w kierunku lotniska i strefy przemysłowej Mielca do istniejącej już północnej obwodnicy miasta.

Termin składania ofert zaplanowano na koniec sierpnia. Roboty budowlane miałyby zostać zakończone do końca września 2022 r.

Ta inwestycja zostanie wykonana w ramach montażu finansowego. Realizacja zadania finansowana będzie przy udziale środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym na wkład własny złożą także się środki samorządów powiatu mieleckiego oraz miejscowych gmin.

– To będzie kolejna inwestycja, komplementarna z nowym mostem na Wisłoce. Dzięki tej drodze z części przemysłowej Mielca będzie można bezpośrednio dojechać do drogi na Tarnów i autostrady A4 nie wjeżdżając w ogóle do Mielca. Przypomnę, że z drugiej strony mostu powstanie wiadukt nad linią kolejową tworząc duży węzeł drogowy. Trwają właśnie prace nad montażem finansowym.
To ostatecznie zakończy budowę tego ciągu drogowego, który odciąży centrum Mielca od ciężkich samochodów
– powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Biuro prasowe UMWP

Sprawdź również

1 sierpnia, nie wszyscy wtedy pamiętali – śp. Tadeusz Orłowski przed pomnikiem AK w Mielcu w 2007 r. [audio, foto]

Dziś kiedy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod mielecki pomnik Armii Krajowej przychodzi dziesiątki, a …