Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nowa wystawa etnograficzna w Muzeum

Nowa wystawa etnograficzna w Muzeum

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza do zwiedzania najnowszej wystawy czasowej tym razem etnograficznej dostępnej od 5 lipca do 10 października w Muzeum, mieszczącym się przy ul. Legionów 73.

Ekspozycja zatytułowana „Wsi spokojna, wsi wesoła. Lasowiacy!” skupia się na kilku dziedzinach kultury ludowej Lesioków (Lasowiacy siebie samym zwali właśnie Lesiokami): między innymi charakterystycznych dla tej grupy strojów zarówno codziennych jak i świątecznych, zabawkarstwa,muzyki czy obrzędowości świątecznej.

Na wystawie nie brakuje elementów trójwymiarowych, w Muzeum między innymi zrekonstruowano wnętrze lasowiackiej izby z bogatej chałupy oraz zaakcentowano zewnętrzne otoczenie samej zagrody.

Nie brakuje licznych obrazów wysokiej klasy artystycznej ze zbiorów Muzeum podejmujących tematykę ludową, niektórych jeszcze z XIX stulecia jak dzieło Stanisława Wojciechowskiego czy już XX-wieczna praca uznanego malarza Vlastimila Hofmanna zatytułowana Portret Kasi.

Ekspozycji dopełniają liczne filmy edukacyjne między innymi na temat strojów ludowych, obróbki lnu, wyrobu świątecznych pająków wyjątkowo dekorujących wnętrze chaty oraz wiele, wiele innych. Nie brakuje też tekstów z ciekawostkami oraz anegdotami, w tym o wyjątkowym instrumencie – suce mieleckiej.

Całość jest barwna oraz atrakcyjna wizualnie. Wystawa oddziałuje na wiele zmysłów, tworząc konglomerat doznań.

Zapraszamy do zwiedzania!

Iwona Groele

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …