Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Nowe boisko w Dulczy Wielkiej

Nowe boisko w Dulczy Wielkiej

Szkoła Podstawowa w Dulczy Wielkiej może już się pochwalić nowym wielofunkcyjnym boiskiem. Będą z niego korzystać nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy wsi.

 

9 października 2014 roku na trwałe zapisze w szkolną kronikę. Tego dnia dokonano oficjalnego otwarcia nowego boiska. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński, zastępca burmistrza Stanisław Lonczak, kierownik inwestycji w Urzędzie Miejskim Kazimierz Czaja, sołtys Marek Wolak, dyrektor szkoły Agnieszka Snuzik, przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Wolak i Rady Rodziców Kazimiera Stopa oraz ksiądz dr Andrzej Ślusarz. Oficjalnemu otwarciu towarzyszyła impreza na płycie boiska przy muzyce, grillu z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami.

Na boisku można grać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Zamontowano przy nim również urządzenia do ćwiczeń i rehabilitacji. Na każdym z nich znajduje się opis i rysunki instruktażowe jak z niego korzystać, oraz które partie mięśni się ćwiczy. Koszt budowy obiektu wyniósł 250 tysięcy złotych. Inwestycja w 80 procentach dofinansowana była z funduszy unijnych. Pieniądze pochodziły z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a do gminy trafiły poprzez Lokalną Grupę Działania PROWENT z Mielca,

Dzięki pieniądzom pozyskanym przez gminę z tego samego źródła boiska powstały także w Radomyślu Wielkim (koszt budowy – 232 tys. zł), Rudzie (257 tys. zł), Partyni (70 tys. zł), Żarówce (250 tys. zł), Janowcu (260 tys. zł) i Dulczy Małej (190 tys. zł). Zlokalizowane są przy szkołach podstawowych (oprócz Radomyśla Wielkiego – w tym przypadku przy ul. Lonczaka), przez co zwiększyły się możliwości tych placówek w uatrakcyjnieniu lekcji wychowania fizycznego.

arz

Sprawdź również

W Święto Lotnictwa – kiedyś było tu lotnisko, teraz jest tu działkowisko…

Od kilku lat już piszemy o potrzebie chociażby symbolicznego, upamiętnienia – oznaczenia, pierwszego lotniska w …