Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu

Nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Mielcu

nowa dyrektor 26.05.2016 r. podczas konferencji prasowej, starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła poinformował lokalne media o odwołaniu Leszka Kołacza z funkcji dyrektora Szpitala Powiatowego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Przedstawił także jego zastępcę.

Starosta Zbigniew Tymuła przekazał informację o zmianach personalnych, jakie zaszły w Szpitalu Powiatowym w Mielcu. Leszek Kołacz dotychczasowy dyrektor został odwołany ze stanowiska. Od 6 maja obowiązki dyrektora pełnić będzie 48- lenia mielczanka Ewa Korpanty. Po zakończeniu nauki w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu rozpoczęła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale farmaceutycznym. Pracowała w Szpitalu Uniwersyteckim, a następnie rozpoczęła karierę w firmach farmaceutycznych zajmując tam stanowiska kierownicze.

Mam doświadczenie w obracaniu dużymi pieniędzmi, w pracy w trudnych warunkach i myślę, że to się tutaj w mieleckim szpitalu bardzo przyda. nowa dyrektor 3Zależy mi na tym, żeby stworzyć tu sprawnie działający zespół terapeutyczny na każdym z oddziałów, bo szpital to jest nasze wspólne dobro. Chce żeby pacjenci wybierali ten szpital, a nie musieli szukać pomocy poza Mielcem. Zależy mi, żeby były poradnie specjalistyczne działające przy szpitalu, a w przyszłości otworzyć tutaj chemioterapię dzienną, bo tych pacjentów jest coraz więcej. Chciałabym też, żeby się dzieci rodziły w Mielcu, aby była tu świadczona profesjonalna opieka i dla matek i dla dzieci, żeby stworzyć poradnie patologii ciąży i patologii noworodka, bo ważne jest to żeby Mielec miał coraz więcej zdrowych dzieci, które będą także wiązały przyszłość z tym miastem – powiedziała Ewa Korpanty.

– Od roku czasu pracowałem nad tym, aby wyprowadzić szpital w dobrym kierunku. Już po pierwszych rozmowach z Panią Ewą Korpanty wiedziałem, że jest to dobry fachowiec i bardzo dobrze merytorycznie przygotowany. Wierzę, że nasza współpraca dobrze się ułoży – powiedział starosta Zbigniew Tymuła.

Inf. i fot. http://www.powiat-mielecki.pl

 

Sprawdź również

Podkarpackie pamięta o Franciszku Kotuli

Wielki mural poświęcony wybitnemu etnografowi i znawcy kultury ludowej Franciszkowi Kotuli powstał na jednym z …