Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Nowy Oddział Położniczo-Noworodkowy

Nowy Oddział Położniczo-Noworodkowy

Zaczynamy nowy etap, etap na miarę XXI wieku, skomentował Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki to, co zobaczył na wyremontowanym szpitalnym Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

W wyniku modernizacji na Oddziale znajdują się obecnie: 6 sal dwu łóżkowych ze zintegrowaną łazienką i płytkim prysznicem oraz specjalnie wydzielonym aneksem do pielęgnacji niemowlęcia.

Jest również jedna sala pojedyncza oraz izolatka. To tylko fragment dotyczący pacjentek.

Na piętrze znajdują się również gabinety specjalistyczne wraz zapleczem oraz pomieszczenia dla personelu.

Za kwotę 1 078 430,45 PLN, którą wyasygnowało mieleckie starostwo oddział noworodkowy zyskał nie tylko nowe oblicze. Podniesiony został standard, a w związku z tym jakość świadczonych usług. Jak podkreślał podczas uroczystości ponownego otwarcia Oddziału Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki – wszystko po to, aby mieszkanki Powiatu Mieleckiego nie musiały już wyjeżdżać do okolicznych miast, w poszukiwaniu godnych warunków porodu. Liczymy na to, że już wkrótce ta nasza nowa oferta lecznicza zyska uznanie wśród młodych kobiet. Mamy doskonałą kadrę. Od teraz będziemy mieć równie wspaniałe warunki.

 Nowe otwarcie Oddziału zbiegło się w czasie z 48 rocznicą jego powstania. Mielecki Oddział   Ginekologiczno-Położniczy powstał we wrześniu 1972 roku, w wyniku przeprowadzonej wówczas reformy służby zdrowia.W 1997 dokończona została inwestycja – budowa głównego budynku łóżkowego (6 piętrowy pawilon J z l i II piętrem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków). Od tamtego czasu pomieszczenia te nie były remontowane aż do roku 2020.

Projekt remontu Oddziału wykonała Danuta Pazdro, zrealizowała go firma CREO z Rzeszowa.

Marek Patyk

Fot. https://www.facebook.com/PowiatMielecki

Sprawdź również

Komunikat prasowy dotyczący wniosków ws. zmian w składzie zarządu województwa podkarpackiego

Rzeszów 21.09.2020  Zapewnienie stabilnego i działającego w pełnym zaufaniu zarządzania województwem podkarpackim jest podstawowym zadaniem …