Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Policjanci przypominają o bezpieczeństwie

Data publikacji 07.06.2019.Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, mieleccy policjanci już teraz prowadzą działalność profilaktyczną. Biorą udział w spotkaniach w szkołach, odwiedzają dzieci na wycieczkach szkolnych oraz piknikach rodzinnych. Różnorodność podejmowanych działań, pozwala dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu mieleckiego.

Czerwiec, to kolejny miesiąc aktywnej działalności policyjnej w zakresie profilaktyki społecznej. Debaty, akcje oddawania krwi oraz spotkania z nauczycielami, rodzicami, młodzieżą i dziećmi, to tylko część podejmowanych przez policjantów działań. Nieodłącznym elementem profilaktyki społecznej jest dbałość o to, aby nadchodzące wakacje były bezpieczne. Mieleccy policjanci w ostatnich tygodniach przeprowadzili kilkanaście spotkań w szkołach na terenie Mielca i powiatu mieleckiego. Najczęściej poruszaną tematyką jest odpowiedzialność prawna nieletnich, zagrożenie cyberprzemocą i dopalaczami oraz bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, na podwórku i w domu. Tematem licznych spotkań z dziećmi i młodzieżą w czasie festynów plenerowych jest przede wszystkim bezpieczny wypoczynek. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań.

Zadania z zakresu profilaktyki społecznej realizują wszyscy dzielnicowi oraz policjantki zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii KPP Mielec – sierż. szt. Magdalena Skulimowska, st. sierż. Ewelina Ziemba oraz oficer prasowy KPP Mielec mł. asp. Urszula Chmura.

Ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Otałęży, Brniu Osuchowskim oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Mielcu, odbyły się w kinie Cinema 3D w Mielcu. Każdy seans filmowy, z inicjatywy obsługi kina i nauczycieli poprzedzony był pogadanką na temat cyberprzemocy. Tematy związane z profilaktyką, które zostały zaprezentowane na dużym ekranie, przy użyciu prezentacji multimedialnej, zdjęć oraz filmów, spotkał się z dużą aprobatą młodzieży i z pewnością zostanie w ich pamięci na dłużej.

Policjanci przyjęli zaproszenie na spotkanie z dziećmi z Szkoły Podstawowej w Przecławiu zorganizowane w Wólce Książnickiej. Była to inicjatywa ratownika medycznego Macieja Rachwała, który jednocześnie jest myśliwym Koła Łowieckiego „Diana Mielec”. Korzystając z okazji policjantki, które wzięły udział w spotkaniu porozmawiały z nimi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mówiły o tym, jak dbać o środowisko naturalne, jak nie zgubić się w lesie oraz w jaki sposób można spędzać bezpiecznie czas z rówieśnikami i rodzinami m.in. w lesie. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które omówił Maciej Rachwał pracujący w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. W spotkaniu wziął także udział Mieczysław Struzik, który poruszył zagadnienia łowieckie związane z historią łowiectwa, biologią zwierząt, oraz legendą Św. Huberta. Ciekawy sposób przekazania wiedzy przez pasjonatów przyczynił się do ogromnego zainteresowania dzieci tematem bezpieczeństwa oraz dbania o środowisko naturalne.

Dziś Komendę Powiatową Policji w Mielcu odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Mielcu. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak pracują i czym zajmują się policjanci z różnych wydziałów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się motocykle policyjne i radiowozy. Odważniejsi chłopcy zdecydowali się przymierzyć część umundurowania policjanta zabezpieczającego mecze piłkarskie.

Wiele szkół, instytucji i organizacji zainteresowanych współpracą z Policją, zwraca się z prośbą o przeprowadzenie zajęć profilaktycznych w szkołach, przedszkolach i podczas organizowanych imprez. Policjanci chętnie odpowiadają na każde zaproszenie, chcąc zadbać o świadomość i poczucie bezpieczeństwa, jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu.

Inf., fot. i galeria zdjęć: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/92147,Policjanci-przypominaja-o-bezpieczenstwie.html

 

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …