Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Powiat Mielecki docenił pracę nauczycieli

Powiat Mielecki docenił pracę nauczycieli

W dniu 14 października 2014 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorządowe władze powiatowe uhonorowały oraz nagrodziły pracę pedagogów wyróżniających się działalnością dydaktyczną, a także opiekuńczo-wychowawczą.

 

Wręczanie nagród odbyło się w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia imienia Mieczysława Karłowicza w Mielcu uroczystość uświetnił koncert dedykowany  wszystkim pedagogom i pracownikom oświaty wykonany przez Duet akordeonowy przygotowany przez Zdzisława Szymczyka oraz Zespół kameralny przygotowany przez Sławomira Stana.

 

Zarząd Powiatu Mieleckiego przyznał 10 nagród w wysokości 4.406,00 zł brutto. Przy wyborze najlepszych nauczycieli, branych pod uwagę było wiele czynników. By móc należeć do grona wyróżnionych trzeba było się wykazać oddaniem pracy oraz działalnością na rzecz społeczności uczniowskiej oraz szkoły. Niebagatelne znaczenie miały wyniki nauczania, kreatywność, a także przygotowanie różnych wydarzeń kulturalnych.

 

Dzień edukacji narodowej jest dniem, kiedy w sposób szczególny uzmysławiamy sobie, jak ważną rolę w życiu każdego z nas pełnią pedagodzy i wychowawcy, ile zależy w naszym życiu od relacji z naszym mistrzem, przewodnikiem – bo taką rolę pełni bez wątpienia każdy nauczyciel w życiu młodego człowieka – mówił wicestarosta Andrzej Bryła.

Przyszłość narodu i państwa zależy od młodego pokolenia, od tego w jaki sposób zostanie ono przygotowane, nie tylko pod względem zawodowym i pewnych umiejętności, ale przede wszystkim jak jest przygotowane do życia w społeczeństwie, jakie wartości nabywa w rodzinie i w szkole – mówił starosta Andrzej Chrabąszcz.

 

W tym roku szkolnym za szczególne osiągnięcia pedagogiczne Nagrodami Starosty zostali wyróżnieni następujący nauczyciele:

 

1. Małgorzata Dudek – Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu
2. Elżbieta Światowiec – Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu
3. Izabela Kukla – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w  Mielcu
4. Maria Loc – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
5. Maria Pilchowiec – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
6. Zbigniew Witek – Zespół Szkół w Mielcu
7. Janusz Świętoń – I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
8. Piotr Babula– I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
9. Józefa Niedbała – II Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
10. Renata Krępa – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu
 
Nagrody wręczał Andrzej Chrabąszcz – Starosta Mielecki wraz Henrykiem Niedbałą – Przewodniczącym Rady Powiatu Mieleckiego.

 

Inf. i fot. oraz więcej informacji: http://www.powiat-mielecki.pl/pl/20/20/art2718.html

Sprawdź również

Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu mieleckiego będzie głosował przeciw udzieleniu wotum zaufania …