Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

Puchar po raz drugi

Reprezentacja Janowca triumfowała w V Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki. Wyprzedziła ekipy Dulczy Małej i Podborza.

Zawody, tym razem pod nazwą „Budujemy most” odbyły się w dwóch turach. Do rywalizacji składającej się z 13 konkurencji, przystąpiło 13 czteroosobowych drużyn ze wszystkich 13 miejscowości gminy. Najpierw 21 lipca, przeprowadzono cześć eliminacyjną, w której zespoły zbierały fundusze na budowę mostu. Niestety trudne warunki atmosferyczne (porywisty wiatr i opady deszczu) sprawiły, że turniej przerwano i podjęto decyzję, że zostaną dokończone podczas dożynek w Partyni 18 sierpnia.

W rundzie finałowej zadaniem poszczególnych ekip było zbudowanie mostu, po którym przejedzie samochód. Ważny był także stan finansów na koniec zabawy. Ostatecznie po wszystkich podliczeniach okazało się, że zawody wygrał Janowiec. Ekipa w składzie Mateusz Pulak, Bartłomiej Pulak, Michał Kuciemba i Edyta Grzech obroniła dla Janowca puchar wywalczony także w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęła Dulcza Mała, a trzecie Podborze. Zwycięzcy odebrali puchar z rąk burmistrza Józefa Rybińskiego.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2020”

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego …