Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / W sieci / Na świecie / Seminarium „Oblicza przemocy domowej” z udziałem mieleckiej policjantki

Seminarium „Oblicza przemocy domowej” z udziałem mieleckiej policjantki

policja seminariumMielec, 20-06-2016

Policjantka z Mielca wzięła udział w międzynarodowym seminarium naukowym zorganizowanym przez Centrum Informacyjno – Szkoleniowe w Gimborn w Niemczech. Seminarium „Oblicza przemocy domowej” trwało od 5 do 10 czerwca br. Wzięło w nim udział 28 osób z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Anglii i Polski.

Seminarium prowadzone było w dwóch językach – po polsku i niemiecku. Polscy prelegenci w bardzo interesujący sposób przedstawili tematykę seminarium. Jednym z nich był Piotr Jastrowski, który omówił czynności funkcjonariusza Policji na miejscu interwencji związanej z przemocą domową. Kolejną poruszaną kwestią był problem przemocy w rodzinie, a praw człowieka zaprezentowany przez Elżbietę Szatanik. Analizowany był również temat dotyczący dzieci, jako ofiar przemocy domowej, przedstawiony przez Anetę Sobieraj.

Strona niemiecka zapoznała uczestników seminarium z jakimi konsekwencjami może spotkać się w ich kraju sprawca przemocy oraz jaką pomoc może otrzymać rodzina dotknięta przemocą domową. Tematyka seminarium wzbudzała u wszystkich słuchaczy duże zainteresowanie. Prowadzone były żywiołowe dyskusje.

W trakcie seminarium zorganizowano wyjazd do Bonn. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do Komendy Miejskiej, gdzie pełniący tam służbę policjanci oprowadzili gości po nowoczesnym budynku swojej komendy, wymieniając się jednocześnie spostrzeżeniami na temat funkcjonowania  Policji w Polsce i w Niemczech. Następnie pod opieką przewodnika z IPA uczestnicy seminarium zwiedzili zabytki Bonn.

W zamkowej baszcie siedziby Centrum Informacyjno – Szkoleniowego wieczorami odbywały się spotkania integracyjne z kolegami z innych krajów. Reprezentacja z Polski przygotowała „polski wieczór”. Zaproszeni na niego goście mogli degustować tradycyjnych polskich dań. Udział w seminarium  policjantki z Komendy Powiatowej Policji z Mielca był okazją do poszerzenia wiedzy z zakresu przemocy domowej oraz wymiany doświadczeń zawodowych między ludźmi z różnych krajów.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

Zgłoś rodzinę w potrzebie – pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka!

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że od kilku miesięcy żyjemy w innej rzeczywistości. Znacznie trudniejszej …