Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sinfonietta Cracovia filmowo zainaugurowała 24. MFM

Sinfonietta Cracovia filmowo zainaugurowała 24. MFM

Zaczęło się! Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała zainaugurowała 24. Mielecki Festiwal Muzyczny fantastycznymi wykonaniami m.in. muzyki z filmów Andrzeja Wajdy. Na koncert złożyły się utwory: Wojciecha Kilara, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Witolda Lutosławskiego, Andrzeja Korzyńskiego i Arnolda Schonberga.

  1. Mielecki Festiwal Muzyczny zapowiada się filmowo nie tylko z racji inauguracyjnego koncertu. Wątki muzyki filmowej będą obecne podczas kilku innych koncertów, aby w finale Festiwalu wybrzmieć w całej krasie podczas koncertu „Polskie przeboje wielkiego ekranu” w wykonaniu Warsaw Impressione Orchestra.

Trzeba przyznać, że Sinfonietta Cracovia wysoko zawiesiła poprzeczkę dla pozostałych wykonawców 24. MFM. Zasługa w tym zarówno znakomitej, znanej melomanom na całym świecie orkiestry, poprowadzonej brawurowo przez Jurka Dybała, jak i świetnego skrzypka Macieja Lulka, który zachwycał w partiach solowych.

Publiczność miała okazję wysłuchać muzyki m.in. z takich filmów jak: „Ziemia Obiecana”, „Smuga cienia”, „Człowiek z żelaza” i „Człowiek z marmuru”.

Odbiorcy długą owacją podziękowali muzykom za dwugodzinny koncert, który poprowadzili: Joanna Kruszyńska, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury oraz Piotr Wyzga, muzyk Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej.

Sinfonietta Cracovia dla festiwalowej publiczności zagrała 11 września  w sali widowiskowej Domu Kultury SCK.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Antykwariat-Galeria Mielecjana-Galicjana prezentuje – Kuligowski i inni…

W dniu 15 października 2021 r. na stronie Antykwariat galeria obrazów i ikon Mielecjana Galicjana …