Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Spotkanie z mielecką pisarką

Spotkanie z mielecką pisarką

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla miłośników literatury spotkanie z Mają Drozd, autorką książki „Pomiędzy kłamstwami”.

Maja Drozd to pseudonim, pod którym ukrywa się pisarka pochodząca i mieszkająca Mielcu. Autorka jest mężatką i matką dwójki dzieci. Wydana w 2022 r. książka „Pomiędzy kłamstwami” jest jej debiutem powieściowym. W 2016 r. napisała bajkę „Błękitny szalik”, która została wydana przez Ośrodek Adopcyjny SRK w Szczecinie i służyła jako bajka terapeutyczna dla podopiecznych tego ośrodka.

Książka „Pomiędzy kłamstwami” jest historią dwójki bohaterów – Marty, stenotypistki z alei Szucha i Willego, porucznika Wehrmachtu, których los zetknął na jednej z ulic Warszawy w 1942r.

Centralnym miejscem akcji, która toczy się w 1942 r., jest okupowana Warszawa, ale także Francja i Wielka Brytania.

Głównymi bohaterami książki są Marta Heller oraz porucznik Wilhelm Oldenburg. Marta jest urodzoną w Wiedniu córką Niemki i Polaka, stenotypistką i tłumaczką pracującą w administracji na Alei Szucha w Warszawie. Jej mąż Oskar Heller zginął na początku wojny służąc w Wehrmachcie. Kobieta przed wojną wydawała się mieć przed sobą wielką karierę pianistyczną.

Porucznik Wilhelm Oldenburg to oficer Wehrmachtu pochodzący ze starej niemieckiej rodziny. Po swoim nieżyjącym ojcu odziedziczył tytuł barona i majątek, który znacznie ułatwia mu korzystanie z uroków życia w okupowanej Warszawie…

Jakie tajemnice skrywa ich przeszłość i co przyniesie przyszłość?

Spotkanie z Mają Drozd, autorką książki „Pomiędzy kłamstwami”, odbędzie się Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK 19 lutego 2023 r. o godz. 18.00 w Sali Audiowizualnej.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a :

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …