Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Stal Mielec jedzie do Chojnic: potencjał jest duży, kwestia kiedy nastąpi przełamanie

Stal Mielec jedzie do Chojnic: potencjał jest duży, kwestia kiedy nastąpi przełamanie

janusz-biaek-grzegorz-fonfara_1473328959_8959W czwartkowy poranek piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec wyjechali na mecz do Chojnic. Mecz z Chojniczanką odbędzie się w piątek wieczór, będzie to drugie spotkanie tych drużyn w tym sezonie.

Stal na Pomorzu była już w sierpniu, w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Uległa tam 0:2, niedługo po wyjazdowym ligowym remisie w Zabrzu z Górnikiem. Teraz jedzie po punkty w 1. lidze, które pomogą wyjść z kryzysu, który oznaczył się dwoma wysokimi porażkami z rzędu. – Zadanie podstawowe dla wszystkich to zregenerować i pozbierać się, przygotować do meczu, odzyskać formę, odzyskać rytm, zaangażować się w pełni to co robimy i przełamać złą passę – mówi trener Stali Janusz Białek.

Sfera psychiczna, mentalna, motywacyjna musi być na najwyższym poziomie. Opieramy się praktycznie na tym samym składzie. Prawdopodobnie z gry wypadł Mateusz Cholewiak, na treningu doznał skręcenia stawu skokowego, będzie problem z jego gotowością do gry. Nieszczęście jednych jest szansą dla pozostałych. Będą przemeblowania w składzie, będą zawodnicy, którzy mniej grali – komentuje szkoleniowiec Biało-Niebieskich.

Chojniczanka to przeciwnik trudny, z nim już raz się potykaliśmy i będziemy przygotowani na pewne rzeczy, jeśli chodzi o taktykę, grę przeciwko temu zespołowi – dodaje Białek.

Mecz w Chojnicach będzie drugim spotkaniem w barwach Stali doświadczonego pomocnika Grzegorza Fonfary. – Mam nadzieję, że to wszystko pójdzie w dobrym kierunku. Jestem tutaj by pomóc na boisku i poza boiskiem. Jedziemy do Chojnic by powalczyć o trzy punkty i jestem dobrej myśli. Potencjał w zespole jest duży, kwestia tego kiedy nastąpi przełamanie i ten potencjał zostanie uwolniony. Optymistycznie patrzę w przyszłość – mówi Fonfara.

Na treningach dobrze to wygląda, poszczególni zawodnicy mają umiejętności, chciałbym w ten zespół się wkomponować, w miarę swoich możliwości jak najwięcej pomóc. Jak to w piłce bywa, wszystko zweryfikuje boisko, nie ma za dużo co o tym mówić, trzeba na boisku to pokazać – podkreśla pomocnik, który ma na swoim koncie ponad 170 meczów w ekstraklasie.

Mecz Chojniczanka – Stal rozpocznie się w piątek 9 września o 19:00. Zespół z Chojnic w siedmiu kolejkach zgromadził 10 punktów, pokonał Stomil Olsztyn i Podbeskidzie, zremisował z Zagłębiem Sosnowiec, Zniczem Pruszków, GKS Katowice, Wisłą Puławy.

W sobotę 17 września o godzinie 18:00 Stal w Mielcu podejmie Stomil Olsztyn.

FKS Stal Mielec

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …