Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / WYCIECZKA ROWEROWA DO JEZIORA CHAŃCZA z Tuszowa Narodowego

WYCIECZKA ROWEROWA DO JEZIORA CHAŃCZA z Tuszowa Narodowego

W dniu 4 września 2016 r.  odbyliśmy wycieczkę rowerową do Jeziora Chańcza położonego w województwie Świętokrzyskim ( za Staszowem ).  Długość trasy wynosiła około 60 km  z uwagi na dojazd bocznymi, lecz urokliwymi drogami.  Po drodze zwiedziliśmy m. innymi: Rynek w Staszowie ( na jego środku „Restauracja pod Zegarem” ), w miejscowości Kurozwęki  –  mogiłę Powstańców Styczniowych, zabytkowy kościół, oraz zabytkowy pałacyk.  W miejscowości Chańcza znajduje się zapora wodna, przy której zalew, zwany Jeziorem Chańcza.  To sztuczne jezioro robi duże wrażenie na zwiedzających. Ma ponad 3 km długości i od 400 – 800 m szerokości. Wypełnione czystą wodą, o niebiesko – zielonym  odcieniu w dniu słonecznym. Akurat w tym dniu ( 4 września ) była ciepła woda, zachęcająca do kąpieli.

Szkoda, że to piękne jezioro znajduje się dosyć daleko od okolic Mielca. Ale jak widać, dla chcącego nie ma nic trudnego  –  zdołaliśmy tam dojechać tam rowerami. Wysiłek się opłacił, w związku z czym postanowiliśmy, że w przyszłe wakacje będziemy tam jeździć częściej.

Załączam kilkanaście zdjęć z odbytej podróży. Część z nich z przejazdu po trasie, reszta  –  z pobytu nad jeziorem.

Kazimierz  Tarapata  ( z Tuszowa Narodowego )

 

Sprawdź również

Peja i O.S.T.R. wystąpią w Mielcu!

Festiwal dopiero w czerwcu, ale przygotowania do niego już są w toku i z tygodnia …