Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / AWP poleca / Ukazało się Literackie „Nadwisłocze” nr 48/2020 wersja papierowa, drukowana

Ukazało się Literackie „Nadwisłocze” nr 48/2020 wersja papierowa, drukowana

Wydanie z okazji 100. rocznicy utworzenia Związku Literatów Polskich, Patronat Honorowy Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Rzeszowie.

Szanowni Państwo. W 2020 r. przypadała 100. rocznica Związku Literatów Polskich. Pośrednio w związku z tym narastała lokalna i regionalna twórczość literacka. Ukazywało się wiele nowych książek poezji i prozy. Odbywały się liczne spotkania promocyjne i autorskie, którym zwykle towarzyszyły koncerty artystyczne, wystawy malarstwa, fotografii itp.
Tak było do wiosny 2020 r., kiedy to pandemia koronowirusa i ograniczenia z tym związane miały ogromny wpływ także na realne życie literackie i artystyczne, które w miarę możliwości przeniosło się do Internetu. W związku z tym czasopismo „Nadwisłocze” powróciło do swojej sprawdzonej roli promocji literackiej i innych form twórczości artystycznej. Właśnie zwłaszcza ze względu na kolejne lock downy Literackie „Nadwisłocze” ukazywało się na bieżąco w Internecie, na stronie www.promocja.mielec.pl oraz na dedykowanej stronie Facebooka https://www.facebook.com/nadwislocze/. Były tam zamieszczane przesyłane przez autorów utwory poetyckie i prozy, recenzje, omówienia, eseje, relacje ze spotkań itp., ilustrowane grafikami, obrazami, fotografiami bądź innymi formami graficznymi. Mogli z tego skorzysta wszyscy chętni twórcy. Równolegle odbywał się profesjonalny skład komputerowy czasopisma i przygotowania do wydania na początku 2021 r. limitowanej wersji papierowej, drukowanej czasopisma oraz elektronicznej wersji pdf Literackiego „Nadwisłocza”, które zostanie również zamieszczone bezpłatnie w Internecie.
Szczególne podziękowania za pomoc finansową w wydaniu wersji drukowanej Literackiego „Nadwisłocza”, wydawca i Redakcja składa Panu Marszałkowi Województwa Podkarpackiego – Władysławowi Ortylowi, który objął patronatem honorowym Literackie „Nadwisłocze” oraz Panu Dyrektorowi Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie – Damianowi Drągowi, za finansowe wsparcie wydania. Redakcja składa również podziękowania Pani Prezes Zarządu Związku Literatów Polskich Oddział Rzeszów – Małgorzacie Żureckiej i wszystkim członkom ZLP O/Rzeszów za objęcie patronatem czasopisma, a autorom za nieodpłatne przekazanie swoich tekstów. Dodatkowe podziękowania należą się także osobom współpracującym redakcyjnie w niniejszym wydaniu: Krystynie Gargas-Gąsiewskiej, która artystycznie para się głównie malarstwem i pisaniem ikon, ale też jest autorką i współautorką kilku książek poezji i prozy, żmudnie też pracując przy adiustacji zaprezentowanego wydania oraz Ryszardowi Mściszowi – wiceprezesowi ZLP O/Rzeszów i Stefanowi Żarowowi – członkowi ZLP O/Rzeszów, a także długoletniemu wiceprezesowi Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, które jest również zaprezentowane na łamach bieżącego wydania Literackiego „Nadwisłocza”.
Szanowni Państwo! Od 19 lat jestem członkiem Związku Literatów Polskich Odział w Rzeszowie. Osiągnąłem więc dojrzałość pisarską w tym szacownym stowarzyszeniu twórczym. Za swoją twórczość poetycką i wydawniczą dwukrotnie zostałem uhonorowany nagrodą „Złotego Pióra” ZLP O/Rzeszów, w tym jako wydawca Kwartalnika „Nadwisłocze”. Czasopismo to ukazuje się od 2003 r. Na jego łamach przewinęło się kilkudziesięciu literatów, a niektórzy w nim nawet debiutowali, a dziś mają duży dorobek twórczy i osiągają sukcesy literackie. Także w latach 2004-2014 „Nadwisłocze” wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Rzeszowie Filia w Mielcu było organizatorem Ogólnopolskiego i Polonijnego Turnieju Poetyckiego o „Srebrne Pióro”, którego współpatronem początkowo był senator, a potem marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. W związku z tym bieżącym wydaniem nawiązujemy do najlepszych literackich tradycji „Nadwisłocza”

 

Dr Włodzimierz Gąsiewski
Redaktor Naczelny „Nadwisłocza”

kontakt@promocja.mielec.pl

Bezpłatna wersja pdf: Literackie Nadwisłocze 48-2020 internet

Uwaga autorzy tekstów z bieżącego wydania Literackiego „Nadwisłocza” prosimy o przesłanie adresu do wysłania bezpłatnego drukowanego egzemplarza autorskiego.

 

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …