Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Fotogaleria / W Radomyślu Wielkim odbył się konkurs wiedzy o Sejmie RP

W Radomyślu Wielkim odbył się konkurs wiedzy o Sejmie RP

Po raz trzeci z inicjatywy Posła Fryderyka Kapinosa uczniowie z powiatu mieleckiego mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Sejmie RP.

W tym roku konkurs wiedzy o Sejmie RP był dedykowany uczniom klas 7. i 8. szkół podstawowych z terenu Gminy Radomyśl Wielki. Czekał na nich  test składający się z 30 pytań, sprawdzający wiedzę z zagadnień: trybu ustawodawczego; zasad i trybu powoływania posłów, senatorów, Prezydenta RP; zadań i funkcji Sejmu i Senatu; wiedzy o współczesnym Sejmie; poprzedzony wykładem, poprowadzonym przez pracowników Biura Komunikacji Społecznej Sejmu, dotyczącym architektury sejmowej, polskiego parlamentaryzmu oraz trybu ustawodawczego.

– Serdecznie dziękuję i gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Cieszę się, że młodzież wykazała się dużą wiedzą w tym zakresie. Dziękuję również władzom Gminy, dyrektorom szkół i nauczycielom za zaangażowanie się w konkurs– powiedział Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP.

Konkurs swoją obecnością zaszczycili również: Agnieszka Machnik, Burmistrz Radomyśla Wielkiego; Zdzisław Lasota, Zastępca Burmistrza Radomyśla Wielkiego; Maria Należna, Sekretarz Gminy Radomyśl Wielki; Andrzej Przybyszewski, Dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół.

W konkursie, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim, wzięło udział 46uczniów. Pierwsze miejsce zajął Konrad Kieraś z SP w Radomyślu Wielkim, drugie Antoni Pryga z SP w Żarówce, a trzecie Patryk Jaszcz z SP w Radomyślu Wielkim.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

Ikony pisane na ślub, chrzest, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …