Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Piosenki Krzysztofa Krawczyka zabrzmią w Przecławiu

Piosenki Krzysztofa Krawczyka zabrzmią w Przecławiu

Sięgamy po Największych po raz czwarty!

Gdy w przecławskim Domu Kultury, prawie cztery lata temu powstawał pomysł przygotowania koncertu z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego, chyba nikt nie spodziewał się, że ten projekt muzyczny połączy trwale ponad trzydzieści osób z regionu i zaowocuje cyklicznym wydarzeniem, które, jak się wydaje, ma już swoją markę. Ojciec chrzestny przedsięwzięcia Krzysztof Prucnal, zgromadził grupę fantastycznych instrumentalistów i wokalistów. Są to zarówno instruktorzy Domu Kultury w Przecławiu, którzy na co dzień prowadzą zajęcia artystyczne, jak i sami uczestnicy tych zajęć oraz Przyjaciele naszej instytucji. – Z wielką radością co roku przystępujemy do przygotowań kolejnych koncertów, które od początku zyskały wspólną nazwę „Podkarpackie sięga po Największych!”. Do tej pory mieliśmy okazję i przyjemność zaprezentowania utworów wspomnianego Zbigniewa Wodeckiego, kompozycji Romualda Lipki i piosenek ze wspaniałymi tekstami Agnieszki Osieckiej – powiedział Krzysztof Urbański, dyrektor Domu Kultury w Przecławiu. W tym czasie grupa muzyków z Przecławia została także zaproszona do udziału w kilku ważnych wydarzeniach, jak choćby m.in. Podkarpacki Finał Europejskiego Roku Młodzieży (Dębica, rok 2022), czy koncert z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej (Rzeszów, rok 2024). – Zawdzięczamy to naszym Przyjaciołom  i Mecenasom, czyli Marszałkowi Województwa Podkarpackiego Władysławowi Ortylowi, Dyrektorowi Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Wioletcie Rejman oraz Sylwii Tęczy, zajmującej się w UMWP promocją Funduszy Europejskich – dodał Urbański.

              W tym roku Przecław sięga po piosenki Krzysztofa Krawczyka, jednego z najbardziej znanych polskich piosenkarzy, który na swoim koncie ma 129! oficjalnych płyt z jego muzyką, wydanych za jego życia.Bardzo męski repertuar naszego bohatera przedstawiamy w 19-stu utworach, które zaaranżowali specjalnie dla nas Bartek Szułakiewicz (większość utworów) oraz Bartek Prucnal. -Piosenki Krzysztofa Krawczyka na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i chyba nikt dzisiaj nie wyobraża sobie imprezy tanecznej bez „Parostatku”, „Za Tobą pójdę jak na bal” czy „Ostatni raz zatańczysz ze mną”. Wierzymy, że wspaniała publiczność będzie dobrze się bawić podczas koncertów, które przygotowaliśmy w tym roku i razem z nami będzie czekała na kolejne, przyszłoroczne wydarzenia. My już wiemy czyje piosenki zabrzmią w Przecławiu w 2025 roku, ale na razie to… tajemnica – powiedział uczestnik muzycznego projektu Paweł Drzewiński, perkusista i zarazem instruktor DK Przecław.

Renata Rusin

Dom Kultury w Przecławiu

p r o m o c j a :

Nepomuki w dolinie Wisły i Wisłoki

Sprawdź również

Dzieci z półkolonii w „Jadernówce”

W ostatnich dniach w Muzeum Historii Fotografii “Jadernówka’’ w Mielcu gościły dzieci z mieleckich półkolonii. …