Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Włamywacze w rękach policji

Włamywacze w rękach policji

Mielec, 28-12-2015
 

Policjanci postawili zarzut usiłowania włamania dwóm mieszkańcom województwa małopolskiego. Podejrzani chcieli włamać się do domu w miejscowości Przykop w gminie Padew Narodowa. Po pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców przestępstwa.

O tym, że kilku mężczyzn próbuje dostać się do garażu jednorodzinnego domu w miejscowości Przykop, policję zawiadomił właściciel. Na miejsce zostali skierowani policjanci. W tym czasie zgłaszający spłoszył włamywaczy. Jeden z patroli dojeżdżając na miejsce podjął pościg za fiatem uno, w którym znajdowało się kilka osób. Kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli, a jadące w aucie osoby rzucały w radiowóz różnymi przedmiotami.

Po kilkunastu kilometrach kierujący fiatem zatrzymał samochód, a pasażerowie uciekli w pobliskie zarośla. Podczas pościgu policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, w następnych dniach policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie włamania. Jest nim również mieszkaniec województwa małopolskiego, w wieku 19 lat. Obaj mężczyźni znani są policjantom z popełniania przestępstw na terenie kilku powiatów. Śledczy postawili podejrzanym zarzut usiłowania włamania. Młodzi mężczyźni przyznali się do przestępstwa.

 

W sprawie trwają dalsze czynności. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

 

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań starszej kobiety

15.07.2020. Kilkudziesięciu policjantów oraz strażaków, a także mieszkańcy i myśliwi poszukiwali wczoraj w nocy 80-letniej …