Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Kalendarium / Wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

Wysoko w rankingu Rzeczpospolitej

Gmina Radomyśl Wielki zajęła drugie miejsce na Podkarpaciu w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich w 17. edycji Rankingu Samorządów gazety „Rzeczpospolitej”.

Źródłem danych wykorzystywanych do tworzenia zestawienia są publicznie dostępne bazy danych GUS i Ministerstwa Finansów oraz informacje udzielone przez samorządy w specjalnej e-ankiecie.

Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane zostało w podziale na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Gmina Radomyśl Wielki uzyskała 64,95 pkt. i znalazła się na 2. miejscu w naszym województwie (lepszy okazał się tylko Mielec) i 48. w kraju w gronie gmin miejskich i miejsko-wiejskich na 878 sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu gazety „Rzeczpospolita”. Pełne zestawienie: https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2021/gm_gmw

Zasady Rankingu Samorządów określa niezależna kapituła. Ocenia ona dokonania władz lokalnych pod względem zrównoważonego rozwoju. To umożliwia odpowiedzialne gospodarowanie istniejącymi zasobami w celu budowania trwałego rozwoju w obszarze ekonomicznym, społecznym i środowiskowym.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Rekordowa rundka rowerowa

Ponad 700 mieszkańców powiatu pojechało w niedzielę, 7 sierpnia, w 4. Rundce Rowerowej z Powiatem …