Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wystawa w wydaniu wirtualnym

Wystawa w wydaniu wirtualnym

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania „Wystawy rękodzieła artystycznego lokalnych artystów” prezentowanej w Domu Pamięci Regionalnej w Rudzie działającego przy miejscowej szkole podstawowej (Gmina Radomyśl Wielki).

Na wystawie prezentowane są obrazy powstałe za pomocą różnych technik (o tematyce religijnej i świeckiej, portrety oraz pejzaże), rzeźby i płaskorzeźby, stroje ludowe i szlacheckie, elementy uzbrojenia rycerskiego wykonane przez takich lokalnych artystów jak: Piotr Wąż, Maria Dubiel, Ireneusz Weryński, Wojciech Kaszub, Małgorzata Weryńska-Sorochman, s. Barbara Kożuch, Stefan Mądziel, Marek Węgrzyn, Dorota Weryńska, Danuta Kołacz, Janusz Wrzesień, Joanna Czuchra, Beata Żytniak i Danuta Kilian oraz dzieci z kółka plastycznego ZSP w Rudzie i Partyni.

Wystawa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Impuls w ramach „Festiwalu Produktów Lokalnych, Rękodzieła Artystycznego i Ludowego” realizowanego przez Gminę Radomyśl Wielki dzięki pozyskaniu unijnego grantu. Projekt grantowy pt. „Promocja obszaru objętego LSR PROWENT poprzez realizację inicjatyw upowszechniających lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne” realizowany jest przez Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja PROWENT Lokalna Grupa Działania w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020.

Wystawę można obejrzeć na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=OFFnBljwO6M

Wystawę można też zwiedzać do 2 kwietnia po uprzednim zgłoszeniu u członków stowarzyszenia Impuls lub KGW w Rudzie.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Zapraszamy do lektury:

Antykwariat-Galeria Pracownia Ikon Mielecjana-Galicjana zaprasza:

 

Sprawdź również

Można składać wnioski na dofinansowanie zadań z zakresu polityki społecznej

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął dwie uchwały, dzięki którym Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie może …