Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Areszt dla trzech mężczyzn za posiadanie i udzielanie narkotyków

Areszt dla trzech mężczyzn za posiadanie i udzielanie narkotyków

23.03.2022. Na wniosek policji, poparty przez mielecką prokuraturę, trzech mężczyzn trafiło do aresztu pod zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania małoletnim substancji psychotropowych. Podejrzani to mieszkańcy Mielca w wieku od 17 do 19 lat. W sprawie trwają dalsze czynności. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieleccy policjanci ustalili, że trzech mieszkańców Mielca zajmuje się przestępczością narkotykową na terenie miasta. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali dwóch 19-latków i 17-latka. Pierwszy z 19-latków w chwili zatrzymania, na widok policjantów odrzucił pakunek z narkotykami na dach garażu, który został przeszukany przez funkcjonariuszy. Wewnątrz garażu policjanci ujawnili woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, kilkadziesiąt woreczków z zawartością białej substancji oraz wagi elektroniczne. Funkcjonariusze zbadali testerem narkotykowym zabezpieczone substancje, z wynikiem w kierunku amfetaminy, metaamfetaminy i marihuany. Łączna waga zabezpieczonych substancji to blisko 150 gramów. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 19-latkowi zarzut posiadania i udzielania narkotyków innym osobom.

Przy kolejnym z 19-latków policjanci również ujawnili i zabezpieczyli narkotyki. To amfetamina, metaamfetamina, haszysz oraz susz konopi o łącznej wadze bliskiej 130 gramów. Podejrzanemu funkcjonariusze przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości substancji odurzających. Działania policyjne pozwoliły ustalić również, że mężczyzna udzielał narkotyku małoletnim.

Trzeci z mężczyzn to 17-latek, który także usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych w postaci metaamfetaminy o łącznej wadze bliskiej 50 gramów.

Wszystkie zabezpieczone narkotyki zostaną przekazane do dalszych badań. Za przestępstwo posiadania środków odurzających polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Za udzielanie innej osobie środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Na wniosek policji poparty przez mielecką prokuraturę sąd zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Mielcu wszczęła śledztwo. Trwają dalsze czynności.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/109023,Areszt-dla-trzech-mezczyzn-za-posiadanie-i-udzielanie-narkotykow.html

Sprawdź również

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

W niedzielę, 2 czerwca, w Żarówce miłośnicy koni znów będą mogli podziwiać w akcji te …