Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / XVIII Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK’2019”

XVIII Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK’2019”

Zakończył się nasz XVIII Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK’2019”. Jury wybrało najlepszych wykonawców, zaznaczając że wszystkie zespoły spisały się znakomicie, a nagród jak zwykle było za mało…

Dziękujemy wszystkim za udział, za emocje i wzruszenia, za talent i za pracę, jaką włożyli, aby wspaniale zaprezentować się na naszej scenie.

Gratulujemy mieleckim zespołom, które otrzymały kilka wyróżnień, a szczególnie – naszemuZespołowi Tańca Nowoczesnego „Flamingi” za zajęcieI miejsca w IV kategorii  tanecznych form różnych – IV kat. wiekowa i Szkolnemu Zespołowi Tanecznemu „Szok” z SP 3 w Mielcu za zajęcie III miejsca w kategorii tanecznych form różnych (III kategoria wiekowa).

Przegląd odbył się 20 i 21 listopada. Zespoły oceniało jury w składzie: Janina WOJTURSKA (choreograf zespołów artystycznych tańca ludowego z Rzeszowa – przewodnicząca jury),  Katarzyna BARAN (tancerka, choreograf, aktorka), Adrian SZYDEŁKO (tancerz, instruktor w tańcach break dance i free style, uczestnik licznych turniejów i zawodów tańca w kraju i za granicą).

Spośród 12 prezentacji w kategorii tanecznej – formy różne wII kategorii wiekowej jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:I miejsce – Zespół Tańca „Ekoland Junior” – Niepubliczna Placówka Oświatowa-Wychowawcza „Ekoland” (Węgrzce); II miejsce – Dziecięcy Teatr Tańca „Kolor” – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle; III miejsce – „Boogie Mini” – Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał: Dziecięcy Teatr Tańca „AleToNic” – adepci – SCK w Mielcu.

W III kategorii wiekowej tanecznych form różnych rywalizowało 21 prezentacji. Nagrody otrzymali: I miejsce – „Kleks II” – Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołów Artystycznych „Kleks” w Staszowie;II miejsce – Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie;III miejsce – Szkolny Zespół Taneczny „Szok” Szkoła Podstawowa Nr 3 w Mielcu. Wyróżnienie specjalne – „Maraton Boogie” Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej. Wyróżniono także: „Kleks III” – Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Grupa Tańca „Beznazwy II” – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Zespół Tańca Nowoczesnego „Flamingi” adepci – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, „Ada I” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju.

Najlepszymi zespołami w IV kategorii wiekowej tanecznych form różnych okazali się: I miejsce – Zespół Tańca Nowoczesnego „Flamingi” Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, II miejsce – „Impuls” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, III miejsce – Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.

Po obejrzeniu 9 prezentacji w kategorii tańca ludowego, II kategoria wiekowa, jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:I miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” – Gmina Liszki, II miejsce – Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny „Piecuchy” – Gminny Ośrodek Kultury Nawojowa, III miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” – Zespół Szkół Licealnych Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ustrzykach Dolnych. Wyróżnienia otrzymali:Zespół Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” – Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Zespół Pieśni i Tańca „Bandoska” – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Grupa Regionalna Michalczowa – Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne Michalczowa w Michalczowej.

Po obejrzeniu 7 prezentacji w III kategorii wiekowej tańca ludowego jury postanowiło nagrodzić następujące zespoły:I miejsce – Zespół Tańca Ludowego „Sanok” – Sanocki Dom Kultury, II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy” (SOKiS w Chorzelowie), III miejsce – Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” – Katolicki Dom Kultury „Arka” Racławice.

Wyróżnienia:Zespół Tańca Ludowego „Bandanki” – Zespół Szkół Licealnych Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Ustrzykach Dolnych, Zespół Pieśni i Tańca „Lesiaki” – Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie.

Wyróżnienie w kategorii DEBIUTY otrzymał Zespół „Fejmisie” Szkoła Tańca „Fame” z Dębicy.

Po obejrzeniu 4 prezentacji w przeglądzie Debiuty – I kategoria taniec ludowy i I kategoria formy różne postanowiło wyróżnić wszystkie zespoły:Zespół „Pszczółki” z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Mielcu, Zespół „Perełki” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Karmelitanek w Mielcu, Zespół „Artystyczna Ósemeczka” z Przedszkola Miejskiego Nr 8 w Mielcu, Zespół „Sitareczka” z MDK Biłgoraj.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Zamek, zamek w Mielcu mamy! [wideo]

Kolejny film Muzealnego kącika dla najmłodszych. Video Pałacyk Oborskich zaprasza na drugi film serii animowano-dokumentalnej …