Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Z myślą o dzieciach

Z myślą o dzieciach

Dzieci z gminy Radomyśl Wielki mają szansę uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach rozwijających ich pasje. W tym roku oferta jest bardzo bogata. Jedną z najważniejszych nowości jest Samorządowe Ognisko Muzyczne działające przy SCKiB.

 Ognisko ruszyło 1 października. Działa ono w strukturze SCKiB w Radomyślu Wielkim. Na zajęcia, które odbywają się przez cały tydzień, zapisało się około 100 osób w różnym wieku, są dzieci, młodzież, ale także dorośli. Kształcą się oni pod okiem kilku doświadczonych nauczycieli, którzy na co dzień uczą w szkołach muzycznych. – Uczymy grać naszych podopiecznych na fortepianie, akordeonie, perkusji, trąbce, klarnecie, saksofonie, skrzypcach i gitarze. Są także zajęcia wokalne. W przyszłości chcielibyśmy utworzyć klasy puzonu i waltorni – mówi Paweł Stanosz, kierownik ds. Ogniska Muzycznego SCKiB. Zajęcia w SOM mają charakter indywidualny, lekcja trwa 30 minut i odbywa się raz w tygodniu. Ponadto uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach grupowych z teorii muzyki i kształcenia słuchu, które odbywają się w piątki. – Efekty naszej działalności już widać. Próbkę swoich możliwości po raz pierwszy nasi podopieczni publicznie zaprezentują 19 stycznia podczas koncertu kolęd uczniów i nauczycieli – dodaje Paweł Stanosz.

Dodajmy, że już tradycyjnie w SCKiB prowadzone są zajęcia plastyczne i taneczne.

 Laboratorium przyszłości

Wraz z nowym rokiem szkolnym w podstawówce w Radomyślu Wielkim rozpoczęło działalność koło naukowo-techniczne FutureLab. To oferta dla tych dzieci z klas V i starszych, które interesują się elektroniką, mechaniką lub informatyką. – Poprzez te zajęcia chcemy nauczyć młodych ludzi podstaw mechatroniki i rozwijać ich aktualne umiejętności podczas prac nad ciekawymi projektami – mówi Janusz Grzyb, jeden z opiekunów koła.

Uczestnicy FutureLabu są już po kilku zajęciach. Nauczyli się wykorzystywać wiedzę o natężeniu, napięciu i mocy prądu, aby dobrać odpowiednią ładowarkę do telefonów, laptopów i innych urządzeń. Poznawali rezystancję i diody oraz uczyli się pracować z zasilaczem laboratoryjnym i podłączać niskonapięciowe diody Led.

Robotyka

Z kolei w październiku w budynku byłej Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim ośrodek kultury rozpoczął cykl zajęć dla dzieci z zakresu robotyki. Zajęcia, które prowadzi firma „Świat Robotyki” cieszą się sporym powodzeniem. W czterech grupach wiekowych jest blisko 100 osób.

 W Samorządowym Ognisku Muzycznym można nauczyć się grać m.in. na perkusji.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

 

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …