Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Zarzuty za uszkodzenie taksówki

Zarzuty za uszkodzenie taksówki

Mielec, środa, 17-02-2016

Policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca Mielca, który uszkodził taksówkę. Mężczyzna był pijany, alkomat wskazał 3 promile alkoholu w jego organizmie. Właściciel taksówki oszacował straty na około tysiąc złotych.Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili 22-latkowi zarzut uszkodzenia mienia. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.
Dyżurny mieleckiej policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodu w centrum miasta. Policjanci, którzy udali się na miejsce interwencji, ustalili rysopis sprawcy i przebieg zdarzenia. Świadkowie w rozmowie z policjantami poinformowali, że na postój taksówek podeszło dwóch mężczyzn, będących pod widocznym wpływem alkoholu. Kiedy jeden z taksówkarzy odmówił zabrania nietrzeźwych pasażerów, jeden z mężczyzn kopnął w taksówkę, obaj wykrzykiwali w stronę taksówkarzy obraźliwe i wulgarne słowa, po czym odeszli.
Policjanci już po chwili, kilka ulic dalej zatrzymali dwóch mężczyzn mających związek ze zdarzeniem. Mężczyźni to mieszkańcy Mielca w wieku 22 i 18 lat. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą uszkodzenia taksówki jest 22-latek. Policjanci zatrzymali czyznę w policyjnych aresztach. Badanie trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.
Po wytrzeźwieniu policjanci przedstawili zarzut podejrzanemu. Przyznał się do uszkodzenia taksówki, tłumacząc swoje zachowanie stanem nietrzeźwości. Zobowiązał się także wyrównać straty pokrzywdzonemu.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

Pobił mężczyznę, który udzielił mu schronienia

04.09.2020. Dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to środki, które zastosował prokurator wobec …