Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Zaproszenia i kalendaria / ZLP Rzeszów. Spotkanie z poetą Wacławem Turkiem

ZLP Rzeszów. Spotkanie z poetą Wacławem Turkiem

Zarząd Oddziału ZLP w Rzeszowie oraz Osiedlowy Dom Kultury KARTON RSM serdecznie zapraszają na spotkanie z Wacławem Turkiem – autorem ośmiu tomików poetyckich. Wacław Turek to nie tylko poeta, jest także fotografikiem – prowadzi FOTO-KLUB przy RCKP w Krośnie, jak również muzykiem – przez 20 lat grał na kontrabasie w kapeli ludowej SWATY, działającej przy Domu Kultury w Krośnie.

Wacław Turek otrzymał wiele nagród i wyróżnień za swoją twórczość poetycką . Jest m. in. laureatem: Nagrody Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie literatury (2003), Nagrody Marszałka Województwa Podkarpackiego (2005). Uczestniczył wielokrotnie w Warszawskiej Jesieni Poezji, Międzynarodowych Spotkaniach Literackich Maj nad Wilią na Litwie (2005), Festynie Kultury Polskiej w Kiejkutach na Litwie (2007, 2008).

Jego wiersze były wielokrotnie nagradzane w ogólnopolskich konkursach poetyckich, publikowane w wielu almanachach oraz czasopismach literackich. Prowadzi Klub Literacki w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, jest też redaktorem miesięcznika CROSCENA wydawanego przez RCKP, pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego o Lampę Ignacego Łukasiewicza z udziałem środowisk polonijnych.

Spotkanie odbędzie się 15 listopada (piątek) 2013 r. o godz. 18.00 w Osiedlowym Domu Kultury KARTON RSM w Rzeszowie, ul. Ofiar Katynia 6.

Inf. Edward Bolec

Prezes Oddziału ZLP w Rzeszowie

Sprawdź również

XVI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

XVI Sesja Rady Powiatu Mieleckiego odbędzie się w dniu 22 lutego 2016 r. o godz. …