Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Znasz rodzinę w potrzebie? Pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka!

Znasz rodzinę w potrzebie? Pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka!

Wchodzisz do środka, pierwsze co odczuwasz to przeszywający chłód. W oddali dostrzegasz uśmiechniętą postać, która gestem ręki zachęca, by wejść głębiej. Szybko orientujesz się, że to jedno pomieszczenie, w którym obecnie się znajdujesz to cały dom, w którym od ponad siedemdziesięciu lat mieszka pani Stanisława. Dawno niemalowane ściany, popsuty piec, brak ciepłej wody to tylko wierzchołek góry lodowej, z którym na co dzień, dzielnie mierzy się mielczanka. Mimo przeciwności losu, z jej twarzy nie znika uśmiech.

– Pani Stanisławo, na pewno jest coś, co Pani potrzebuje. Proszę nam powiedzieć, co to mogłoby być – Pytasz, po bardzo miłej rozmowie, dzięki której zdążyliście poznać się lepiej.

Wzrok Pani Stasi wędruje w stronę okna. Po chwili zastanowienia odpowiada, że w zasadzie ma wszystko czego potrzebuje. Doświadczenie wolontariusza Szlachetnej Paczki pozwala jednak przypuszczać, że kobieta wstydząc się sytuacji, w jakiej się znalazła, nie mówi prawdy.

– Pani Stasiu, proszę pokazać jak wygląda pani kurtka zimowa. A ma pani ciepłe kapcie, buty, może swetry? – Szybko okazuje się, że kurtka zimowa pani Stasi kompletnie nie nadaje się na obecnie panujące przymrozki, podobnie zresztą jak znoszone, mocno zniszczone buty.

Z podobnymi historiami, wolontariusze Szlachetnej Paczki spotykają się każdego roku rozpoczynając długi etap poszukiwań rodzin w potrzebie. Wielokrotnie osoby będące                   w szczególnie trudnej sytuacji wstydzą się prosić o pomoc, bardzo często są zbyt skromni               i pogodzeni z własnym losem by mieć śmiałość prosić o cokolwiek. Dlatego tak ważne jest, by wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do takich osób na czas. By tak się stało potrzebna jest jednak Twoja pomoc!

Znasz rodzinę, która z przyczyn niezależnych znalazła się w trudnej sytuacji materialnej? Może w twoim sąsiedztwie żyje ktoś, kto ze względu na niepełnosprawność bądź samotność potrzebuje wsparcia?

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze docierają do prawdziwej biedy – tej niezawinionej i ukrytej. Mądrą pomoc otrzymują potrzebujący, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – ubodzy seniorzy czy niepełnosprawni. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi.

Znasz taką rodzinę? Zgłoś ją, dasz jej szansę na lepsze jutro. Chcesz zgłosić rodzinę w potrzebie? Możesz to zrobić za pomocą strony internetowej: moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj. W celu uzyskania potrzebnych informacji zapraszamy do kontaktu: facebook.com/SzlachetnaPaczkaWMielcu. Lider Rejonu Mielec Marta Łanucha – 798365142.

Marietta Mateja-Nowak

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …