Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / 7 nowych boisk w gminie Radomyśl Wielki

7 nowych boisk w gminie Radomyśl Wielki

Pięć boisk wielofunkcyjnych ze sprzętem rehabilitacyjnym powstało tym roku w gminie Radomyśl Wielki. Kolejne dwa są jeszcze w budowie.

 

Dynamiczna inwestycja zapewniająca mieszkańcom aktywny wypoczynek poprzez możliwość korzystania z siłowni na świeżym powietrzu oraz boisk do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki zakończyła się w Radomyślu Wielkim ( koszt budowy – 231 693 zł), Rudzie (257 464 zł), Partyni (69 972 zł), Dulczy Wielkiej (249 990 zł) i Żarówce (249 766 zł). Inwestycje były w 80 % dofinansowane z funduszy europejskich. Pieniądze na boiska trafiły do gminy w wyniku decyzji Lokalnej Grupy Działania LGD PROWENT z Mielca, która pozytywnie zaopiniowała wnioski Gminy Radomyśl Wielki. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego PROW na lata 2007-2013. 

 

Boiska wraz ze sprzętem powstają jeszcze w Janowcu (259 598 zł) i Dulczy Małej (190 426 zł).

Na każdym urządzeniu do rehabilitacji znajduje się opis oraz rysunki instruktażowe jak z niego korzystać, oraz które partie mięśni się ćwiczy.

W większości miejscowości boiska powstały przy szkołach podstawowych, przez co zwiększyły się także możliwości tych placówek w uatrakcyjnieniu lekcji z wychowania fizycznego. A w Radomyślu Wielkim boisko jest  przy ul. Lonczaka, za blokami na ul. Kościuszki.

 

Anna bratek

Rzeczniczka prasowa

Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Marcin Daniec Show na Gali Zasłużonych dla Gminy Wadowice Górne

Wspaniała impreza samorządowo-kulturalna miała miejsce 12 marca 2023 r. w Hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej …