Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / chcemy ustanowić rekord

chcemy ustanowić rekord

stal1W sobotę 28 maja o godzinie 17:00 ostatni mecz w sezonie na stadionie w Mielcu rozegrają piłkarze Stali Mielec. Podejmą Olimpię Zambrów.

Stalowcy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek są w bardzo komfortowej sytuacji. Zapewnili sobie nie tylko awans do 1 ligi, ale też zwycięstwo w całym sezonie 2 ligi. Mają już na koncie 68 punktów i chcą ich zdobywać więcej. W sumie Stal może jeszcze osiągnąć aż 74 punkty, co byłoby jednym z najwyższych, rekordowych wyników ostatnich lat na tym poziomie rozgrywkowym.

– Chcemy wygrać pozostałe mecze i swój, przynajmniej wewnętrzny, rekord ustanowić. Dobrze nam się gra bez presji, przy której inne drużyny teraz nie dają rady – komentuje trener mielczan Janusz Białek.

Szkoleniowec Stali zdaje sobie jednak sprawę z sytuacji zespołu Olimpii. – To nie będzie łatwy mecz bo Zambrów walczy o utrzymanie w 2 lidze. Będzie zmotywowany, będzie chciał liderowi udowodnić, że też potrafi grać w piłkę. My do takich meczów jesteśmy przyzwyczajeni, zrobimy wszystko by zagrać jak najlepiej, by to wyglądało fajnie, zakończyło się dobrym wynikiem – dodaje Białek.

Pomocnik Biało-Niebieskich Bartosz Nowak zaprasza na stadion kibiców. – To jest nasz ostatni mecz u siebie. Chcemy pokazać, że potrafimy dobrze grać w piłkę. Teraz gramy dla kibiców, by mogli cieszyć się razem z nami – przekazuje.

Nowak nie ukrywa, że zawodnicy Stali liczyli na to, że bardzo szybko osiągną swoje cele: awans i pierwsze miejsce w 2 lidze. – Cel chcieliśmy jak najszybciej osiągnąć, w każdym mecz graliśmy o trzy punkty. Fajnie, że to się udało na trzy kolejki przed końcem. Teraz możemy grać luźniej, każdy może pokazać swoje umiejętności – podkreśla.

Mecz odbywać się będzie w ramach Piłkarskiego Dnia Dziecka. Klub FKS Stal Mielec zaprasza na to spotkanie bezpłatnie szkoły, klasy, akademie piłkarskie – wystarczy przesłać zgłoszenie z listą imienną wraz z numerami PESEL do piątku 27 maja, na adres mailowy media@stalmielec.com.

Podczas meczu planowany jest występ ostatni bramkarskiej legendy Stali Mielec i piłkarskiej ekstraklasy: Bogusława Wyparło, który chce oficjalnie zakończyć swoją karierę zawodniczą. Od dłuższego czasu pracuje w Mielcu już jako trener bramkarzy.

FKS STal Mielec

fot. M. Badowska

Sprawdź również

Kulturalny rozkład jazdy SCK – marzec

1 marca Wernisaż wystawy poplenerowej(w Łańcucie, Kolbuszowej i Niedzicy-Frydmanie)-1 marca, godz. 18, Galeria ESCEK DK …