Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dom pomocy dla seniorów

Dom pomocy dla seniorów

Już w maju seniorzy zamieszkujący naszą gminę będą mogli skorzystać z Dziennego Domu Pomocy w Radomyślu Wielkim. Placówka będzie mogła przyjąć 20 osób.

Dzienny Dom Pomocy będzie funkcjonował w strukturach Stowarzyszenia „Nasza Gmina”. Jego siedzibą będzie budynek zlokalizowany przy ul. Krasińskiego 1 w Radomyślu Wielkim. Na jego funkcjonowanie stowarzyszenie pozyskało dofinansowanie w wysokości 1,9 mln zł w ramach RPO WP na lata 2014-20 (działanie 8.3). Całkowita wartość projektu wyniesie nieco ponad 2 mln zł. Realizacja projektu przewidziana jest do 31 grudnia 2023 r.

Dla kogo?

Dzienny Dom Pomocy rozpocznie działalność w maju. Będzie przeznaczony dla 20 seniorów w wieku: kobiety 60+ i mężczyźni 65+. – Placówka będzie zapewniać 8-godzinną ofertę usług w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00. W ramach działalności realizowany będzie wszechstronny zakres usług dostosowanych do potrzeb i możliwości uczestników, w tym: zapewnienie śniadania i obiadu w formie cateringu; poradnictwo psychologiczne, logopedyczne i dietetyczne; zajęcia ruchowe: nordic walking; trening budżetowy; trening kompetencji społecznych; trening pamięci; zajęcia taneczne; wyjazdy integracyjno – aktywizacyjne; spotkania i prelekcje – wylicza Andrzej Przybyszewski, koordynator projektu. Dodatkowo uczestnicy będą mieli zapewniony transport busem do Dziennego Domu Pobytu w Radomyślu Wielkim.

 Rekrutacja rozpoczęta

Od poniedziałku trwa nabór chętnych do placówki. Rekrutacja będzie prowadzona do 17 kwietnia br. Osoby zainteresowane uczestnictwem w projekcie proszone są o wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych i złożenie ich w biurze  w Ośrodku Rewalidacyjno – Wychowawczym pod adresem Pień 41, 39-310 Radomyśl Wielki. Bliższe informacje i formularze rekrutacyjne zostały zamieszczone na stronie www.nasza-gmina.org

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …