Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Fotogaleria / Doroczna wystawa Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Doroczna wystawa Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Wernisaż wystawy „W roli głównej kolor”

W dniu 1 XII 2017 r. w sali Centrum Wystawienniczo-Promocyjnego SCK w Mielcu miał miejsce wernisaż wystawy „W roli głównej kolor”. Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Była to doroczna wystawa prac twórców zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych. Wystawę otworzyła Prezes KŚT Jadwiga Klaus. W swoim przemówieniu podsumowała działalność Klubu w ciągu całego mijającego roku bardzo bogatego w plenery, wycieczki i wystawy. Klub prowadzi również działalność wydawniczą. Oprócz katalogów wystaw Klub jest wydawcą książek i albumów poświęconych mieleckim twórcom. W 2017 roku ukazał się album „Życie sztuką jest. Malarstwo”, gdzie została zaprezentowana twórczość 56 malarzy z KŚT. W kolejce czekają osoby tworzące rzeźbę, fotografię, haft, decoupage, florystykę i inne. Wydawcą albumu jest TMZM w Mielcu, redaktorkami wydawnictwa Jadwiga Klaus, Agnieszka Małek i Teresa Elżbieta Pyzik, zdjęcia i opracowanie graficzne Roman Trojnacki. Album ukazał się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Wystawie „W roli głównej kolor” towarzyszył katalog sfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. W wystawie brały udział  prace 31 malarzy, 7 rzeźbiarzy, 6 osób przedstawiało haft i 7 osób fotografię, decoupage, florystykę i inne.

Krystyna Gargas-Gąsiewska

 

Sprawdź również

Marcowy kulturalny rozkład jazdy – cz. 1

3 marca Folkowy Dzień Kobiet w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT „Rzeszowiacy” z gościnnym występem Dziecięcego …