Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Fotogaleria / Doroczna wystawa Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Doroczna wystawa Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Wernisaż wystawy „W roli głównej kolor”

W dniu 1 XII 2017 r. w sali Centrum Wystawienniczo-Promocyjnego SCK w Mielcu miał miejsce wernisaż wystawy „W roli głównej kolor”. Organizatorem wystawy było Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej i Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu. Była to doroczna wystawa prac twórców zrzeszonych w Klubie Środowisk Twórczych. Wystawę otworzyła Prezes KŚT Jadwiga Klaus. W swoim przemówieniu podsumowała działalność Klubu w ciągu całego mijającego roku bardzo bogatego w plenery, wycieczki i wystawy. Klub prowadzi również działalność wydawniczą. Oprócz katalogów wystaw Klub jest wydawcą książek i albumów poświęconych mieleckim twórcom. W 2017 roku ukazał się album „Życie sztuką jest. Malarstwo”, gdzie została zaprezentowana twórczość 56 malarzy z KŚT. W kolejce czekają osoby tworzące rzeźbę, fotografię, haft, decoupage, florystykę i inne. Wydawcą albumu jest TMZM w Mielcu, redaktorkami wydawnictwa Jadwiga Klaus, Agnieszka Małek i Teresa Elżbieta Pyzik, zdjęcia i opracowanie graficzne Roman Trojnacki. Album ukazał się dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Mielcu.

Wystawie „W roli głównej kolor” towarzyszył katalog sfinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Mielcu. W wystawie brały udział  prace 31 malarzy, 7 rzeźbiarzy, 6 osób przedstawiało haft i 7 osób fotografię, decoupage, florystykę i inne.

Krystyna Gargas-Gąsiewska

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …