Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Dygresje – nowa jakość

Dygresje – nowa jakość

W pierwszej dekadzie grudnia br. ukaże  się szósty numer „Dygresji” — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 236 stronach, zawiera 102 zdjęcia oraz 44  artykułów i prezentacji z różnych dziedzin literatury. Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu pięciu poetów, czterech prozaików, jeden krytyk, dwóch satyryków, oraz pięciu autorów rozmaitości kulturalnych. W numerze można znaleźć ciekawe wywiady z Krzysztofem Krawcem i Tomaszem Morozowskim, są krótkie formy satyryczne, felietony Ryszarda Krupy, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne,  wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana. Po raz pierwszy pojawił się rozdział „Biblioteki z charakterem” – w nim znaleźć można artykuł o Gminnej Bibliotece Publicznej w Padwi.

Znakomicie ozdabiają karty pisma fotografie obrazów Krzysztofa Krawca, zaś na okładkę trafiła fotografia ikony Krystyny Gargas–Gąsiewskiej przedstawiająca św. Józefa. Redakcją zajął prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski, zaś korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 32 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób. Profesjonalny  skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek stycznia 2023 roku.

Zbigniew Michalski

a u t o – p r o m o c j a :

W najnowszym numerze „Dygresji” znajdą się niektóre utwory z książeczki pt. „O kwadroludkach i pikselikach wierszo-bajki dla młodszych i starszych dzieci”, to kraina kwadratowych, prostopadłych, pikselowych i innych postaci ze znanych i nieznanych bajek i legend. Autorem wierszo-bajek jest Włodek Gąsiewski (dziadek), zaś rysunków Kacper Gąsiewski (wnuczek). Można przenieść się w niej w świat ze współczesnych gier, kreskówek, komiksów i własnej wyobraźni.


Książeczka zawiera wierszo-bajki:
W kwadrolandii i pikselandii;
Kwadroludki w pikselowym świecie;
Żelazny kwadrolud …. 10
O kwadro-smoku i szewczyku Pikseliku;
Bajka o kwadroludkach i pikselowej Kwadrysi;
Kwadrokopter;
Kwadrufole – Kwadronosole;
O kwadro-babie kwadrownicy oraz Kwadrasiu i Kwadrosi;
Dobranocka Kwadroklocka;
Pikso-kotki i pieski;
Pikseliki żołnierzyki;
Gry wojenne bardzo dużych dzieci;
Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/okwadroludkachipikselikach. Drukowana książeczka ma format 12,5 x 19,5 cm i zawiera 32 kolorowe strony na kredowym papierze. dostępna w sprzedaży w antywariacie-galerii, Mielec, ul. Sobieskiego 1, pn.-pt. 10.00-14.00, kontakt@promocja.mielec.pl lub: https://allegro.pl/oferta/o-kwadroludkach-i-pikselikach-wierszo-bajki-dzieci-12946996207

Sprawdź również

„Podkarpackie sięga po Największych!” – Życia mała garść… piosenki Krzysztofa Krawczyka

W ostatnich dniach Dom Kultury w Przecławiu wypełnił się niezwykłymi dźwiękami podczas czwartej edycji cyklu …