Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Antykwariat wydawnictwa / Wydawnictwa / Eksplorator Regionalny / „Eksplorator Regionalny” mielecki, podkarpacki, ogólnopolski i globalny. Tom I – 2016 r.

„Eksplorator Regionalny” mielecki, podkarpacki, ogólnopolski i globalny. Tom I – 2016 r.

format 21×21 cm, 184 strony, w tyn kilkadziesiąt kolorowych, plany, mapki, tłumaczenia rozkazów niemieckich i wiele innych rewelacji!

Prezentujemy niektóre strony wydawnictwa, w tym m.in. spis treści oraz indeks nazwisk i nazw geograficznych także w pliku pdf: http://promocja.mielec.pl/wp-content/uploads/2016/07/Eksplorator-regionalny-2016-spis-tresci-slowa-wstepne-indeks-reklamy.pdf

Spis treści:

Przesłanie Daniela Kozdęby – Prezydenta Miasta Mielca
Słowo wstępne Zbigniewa Tymuły – Starosty Powiatu Mieleckiego
Włodzimierz Gąsiewski, Wstęp;
Prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Recenzja wydawnicza;
Z HISTORII REGIONALNEJ I GLOBALNEJ
Włodzimierz Gąsiewski, Pamiątka bitwy pod Tuszymą 11 maja 1915 r. – cmentarz wojenny żołnierzy i jeńców
nr 11/500 Tuszyma-Biały Bór;
Włodzimierz Gąsiewski, „Przyczółek mielecki” walki wyzwoleńcze – sierpień 1944, część I – od Czajkowej
do Borowej;
Bogdan Wytoszyński, Tagesmeldung – meldunki niemieckie z walk na Ziemi Mieleckiej  10 sierpień 1944 – cz. I;
Włodzimierz Gąsiewski, Niemiec poszukuje mogiły ojca z Wehrmachtu zaginionego podczas walk 1944 r. na Ziemi Mieleckiej;
Antoni Rejman, Szwabski dąb. Historia dębu niemieckich kolonistów z Czermin Kolonia Hohenbach;
Kamila Sarosińska, Piotr Szal, Historia więzienia przy ul. Rokitniańskiej w Przemyślu;
Mieczysław Kuriański, Jazłowiec – klejnot kresów;
Ks. prof. dr hab. Józef Mandziuk, Rosja na przełomie wieków;
EKSPLORATOR HISTORII I WIARY
Włodzimierz Gąsiewski, 800 lat parafii Gawłuszowice – obchody i publikacje;
Włodzimierz Gąsiewski, Ks. Abp Wojciech Ziemba Honorowym Obywatelem Gminy Wadowice Górne;
BIOGRAFICZNY EKSPLORATOR HISTORYCZNY
Barbara Kowalczuk, About Stanislaw Paluchowski – Diary of the granddaughter (wspomnienia wnuczki);
Barbara Kowalczuk, Żołnierz i Sługa Boży ks. Hieronim Kajsiewicz;
Andrzej Przybyszewski, Odszedł na Wieczną Wartę. Pułkownik Michał Zając;
Życiorys Tadeusza Krupy z Dębicy, opr. Mirosław Osowski;
Włodzimierz Gąsiewski, Wojciech Mroczek – mielecki „Strzelec”, „Murmańczyk” gen. Hallera,
kawaler „Biało-Amarantowej Wstążeczki”;
Włodzimierz Gąsiewski, Andrzej Mąka, O dwa mosty za daleko… – historia Michała Rodo z Ostrówka st. sapera gen. Sosabowskiego, który zginął w bitwie pod Arnhem oraz ojca i braci poległych za Polskę;
Włodzimierz Gąsiewski, Małżeństwa Polski Walczącej Stanisław Dolina ps. „Ignac”, „Górnik”
i Irena Dolina ps. „Barbara-Beata” – żołnierze AK;
JUDAICA I HISTORIA
Mirosław Wnuk, Rodzina Kryczka i Cichoń. Sprawiedliwi wśród narodów” z Żarówki;
Włodzimierz Gąsiewski, Moshe Gur, który przeżył holocaust – akt urodzenia po 88 latach;
EKSPLORATOR HISTORII LOTNICTWA
Stanisław Kosiński, Wspomnienia mechanika lotnictwa z pobytu w Archangielsku w ZSRR;
REGIONALNY EKSPLORATOR KULTURALNY
Natalia Kania, Arka Przymierza między dawnymi, a młodszymi laty;
EKSPLORATOR MUZEALNO-ARCHIWALNY
Kamila Sarosińska, Piotr Szal, Archiwum Zakładowe Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu
i jego zasób;
EKSPLORATOR BIBLIOGRAFICZNO-WYDAWNICZY
Józefa Krasoń, „Białe kruki” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie – Filia w Mielcu;
FOTO-EKSPLORATOR
Piotr Durak, Śladami zapomnianego sacrum;
Włodzimierz Gąsiewski, Fotografie Piotra Duraka  po  obu stronach Bugu;
Michał Krawiec, Stary aparat fotograficzny „Fibituro”;
Włodzimierz Gąsiewski, Region i ludzie na starej fotografii;
EKSPLORATOR KONESERA I KOLEKCJONERA
Włodzimierz Gąsiewski, Korespondencje z I wojny światowej w zbiorach filatelistycznych Jerzego Klementowskiego

Indeks nazwisk i pseudonimów, miejscowości i nazw geograficznych:

Afganistan – 69; Aftanazy R. – 58; Akmolińska Obłast – 167; Aleksander II – 77; s. Alicja – 64; Anders – 89, 90; Alpy – 99; Alterburger – 10; Ałapajewsk – 75; Ameryka – 95, 107; Anglia – 57, 96, 103, 106; Antoniewicz Włodzimierz – 147; Antropow Jurij – 69; Anuncjata S. – 54, 61; Archangielsk – 103, 104, 130, 132, 133, 134, 135, 136, 138, 139; Arnhem – 8, 106, 109, 100, 113, 114, 115; Auguste Charles – 148; Augustowskie województwo – 91; Auschwitz – 99, 105, 122; Australia – 96; Austria – 51; Awdaniec Michał – 58; Azja Środkowa – 69; Babula Agnieszka – 81, 82; Baden-Baden – 75; Badenia – 51; Bagiński H. – 103, 104, 105; Bajkał – 70; Baltyzar Władysław – 30; Bańkosz Robert – 153, 158; Baranów Sandomierski – 10, 22, 26, 27, 28, 37, 44; Barącz S. – 61; „Barbara-Beata” – 116, 120; Bartoszewicz K. – 148; Basiak Ewa – 25, 152; Basztura Ilona – 82; Bartnik Bożena – 143; Bauer Heinrich – 48; Baum;  Berhard – 48, 50; Bednarczyk Kinga – 152; Beksiński Jacek – 81; Belgia – 109; Bełza – 55; Bender Peter – 48, 50; Berlin – 68; Biadoliny – 99; Birkenau – 122; Besancon – 93; Beskid Niski – 19; Białoruś – 55; Biały Bór – 10, 11, 16, 19, 20, 21, 38, 43; Białystok – 96; Biedroń Jan – 78; Biela Karol – 102; Bielat Henryk – 124; Bielcza – 99; Bielitz – 48; Bielsk podlaski – 104; Bielsko – 50; Bierzało Michał – 5; Bik Janusz – 78; Bik S. – 115; Biłków – 16; Biskupice Radłowskie – 99; bliski wschód – 60; Blizna – 22, 40; Błaszko (Błaszków ) Michał – 115; Błaszko (Błaszków) Tadeusz – 115; Błażewscy – 58; Błażowski Krzysztof Leonard – 61; Błonie – 30; Bobrujsk – 102, 103; Błonie pod Warszawą – 98; Bochnia – 166; Bock Inge „Konrad” – 47; Bogdan Piotr – 17; Bogdan Ludwik – 17; Bogdan Maria z Kosińskich – 17; Bogdański Zygmunt – 156; Boharadczany – 16; Bojarski Michał – 82; Bojczenko S. – 30;
Bokszczanin – 102; Bolechów – 24; Bolonia – 88, 89, 90; Bonarek Rudolf – 28; Borek – 10, 33, 40; Borowa – 6, 12, 22, 24, 29, 30, 31, 41, 109, 150, 161;
Borowicze – 116, 120; Borzęcin – 98, 99; Boża Wola – 29, 51; „Bór” – 28; Bór Las – 123; Bratuchin – 30; Breń – 31, 41, 43, 113; Bretania – 25; Breżniew Leonid – 68; Brooke – 109; Broniewski Kazimierz – 148; Browning Frederick – 109; Brożnowicz Apolonia – 120; Brukner Aleksander – 147; Brzesko – 99, 167; Brzeszcze – 116, 117; Brześć – 120; Brzozowski powiat – 156; Brzozów – 26, 31; Brzyście – 26, 27, 29, 82; Buczacki Daniel – 58; Buczacki Jakub – 58; Buczacki Michał – 58; Buczacki Teodoryk – 58; Buczacz – 58, 66; Buczacki powiat – 57; Budapeszt – 81, 116; Budziak Marianna – 65; Budziejowice – 100; Bug – 158, 159; Bugyi – 81; Bujak Bronisław – 140; Bukowski Władysław – 143; Buława Anna – 27; Bursztyńska Halina – 141, 142; Bursztyński Stanisław – 142; „Burza” – 23, 26, 27, 115; Burzyńska Janina – 143; Bydgoszcz – 116, 117; Bystroń Jan Stanisław – 147; Carskie Sioło – 71, 73, 74; Chabibulin – 28; Chajdaś Ewa – 152; Chałupki MedyńskiE – 16; Chełmek – 116; Chiny – 68, 69; Chlebowska Genowefa – 30; Chłopek Piotr – 30; Chmielów – 1012; Cholewczyński George F. – 110, 115; Cholewiak Mateusz – 5; Chorzelów – 26, 27, 29, 31, 105, 150; Christian z Heimde – 50; Chruszczow Nikita – 68; Chrzanowski Ignacy – 148; Chrząstów – 96; Chuchnowski – 102; Cichoń – 122; Cichoń Jan – 123, 124, 125, 126; Cichoń Józefa – 123, 124, 125, 126; Cichoń Łukasz – 124; Ciejka Julia z d. Winiarz – 109; Ciejka Józef – 109; Ciejka Wojciech – 109; Cisło Monika – 152; Cieślak R. – 54; Coatbridge – 97; Cieśnina Cuszimska – 71; Cisowa pow. Przemyśl – 16; Cracow – 90; Csacz Trenosen – 16; Czaja Józef – 49, 51; Czajkowa – 6, 22, 26, 27; Czarna – 43; Czartoryski-Szyler P. – 56; Czaszyn – 156; Czermin – 26, 30, 46, 48, 49, 50, 51, 126, 127, 128, 150; Czernienko Konstantin – 69; „Czernik” – 27; Czernik T. – 62; Czerwonograd – 158; Czop Karol Walery – 30; Czortków – 61, 65; Czortów – 16, 109; Dąbrowska Anna – 82; Dąbrowska Klaudia – 82; Darnica k. Kijowa – 102; Darowska Marcelina – 61, 62, 65, 66, 67, 95; Dąbrowski powiat – 128; Dąbrowa Tarnowska – 36, 122; Dawidowowie – 75; Delaroc – 57; Deutsch Ostrau – 51; Dębica – 11, 12, 22, 23, 45, 89, 90, 100, 101, 118, 127, 142; Dęblin – 130; Dębrzyna – 16; Dijon – 25; Dobrynin – 16, 17; Doktor Paul – 11; Dolata B. – 22, 23, 27, 31; Dolgesheim – 50; Dolina Andrzej – 117, 118, 119, 120; Dolina Irena – 116, 120, 121; Dolina Jerzy – 120; Dolina Józef – 120; Dolina Stanisław – 116, 117, 118, 119, 120, 121; Domański – 91; Dortmund – 44; Dowbór Muśnicki – 102; Driel – 110, 111, 112, 115; Drohobycz – 17, 24; Drozd Wasyl – 16; Drożdż Józef – 30; Dubissa –24; Duch Bronisław – 103; Dulcza Mała – 123; Dulcza Wielka – 123, 125, 127; Dulecki Las – 123, 127; Dunaj – 50; Durak Piotr – 153, 158, 159; Durek Wojciech – 140; Dusberger Stanisław – 118; Duszkiewicz Marek – 106; Dworzak Enzel – 11; Dziak Paweł – 82; Działdowo – 98; Działowski – 27; Działowski Antoni – 30; Działowski Jan – 30; Działowski Kazimierz – 30;
Działowski Stanisław Antoni – 30; Dziedzice – 100; Dziębowska E. – 61; Ebennsee – 99; Eblig Hans – 11; Echtegeray Roger – 66; Edlinger – 11; Egipt – 60, 65; Europa – 22, 72; Evert – 147; Federacja Rosyjska – 120; Feni Met – 128; Fierek Maria – 88; Finlandia – 69; Firlejowie – 152; Fitowa A. – 27, 31;
Fobl – 10, 11; Folygas Josef – 17; Francja – 57, 74, 93, 94, 96, 109, 122; Frankowicz Władysława – 124; Freda – 91, 93; Frodyma R. – 11, 21; Gaczyński  Józef – 141; Gajek Zdzisława – 82, 151, 152; Galicja – 51, 52, 58, 60, 166, 167; Galicynowie – 75; Gałujew W. – 30; Gamber – 10; Gapon Gieorgij – 71; Garbacz D. – 26, 31; Garbuliński Witold – 82; Gargas-Gąsiewska Krystyna – 84, 85, 151; Gargas Stanisław – 30; Gaszyński Edward – 30; Gawiniak Edward – 49; Gawłuszowice – 26, 78, 81, 82, 106, 109, 115; Gawron Feliks – 30; Gawryś – 11; Gazda Bartłomiej – 11, 18, 21; Gaździcki Wincenty – 30;
Gąsiewski Damian – 164; Gąsiewski Włodzimierz – 4, 7, 8, 10, 17, 18, 21, 22, 29, 31, 45, 78, 82, 83, 85, 105, 106, 113, 115, 121, 128, 150, 151, 152, 158, 159, 161, 167; Gdańsk – 91, 103; Gdański Józef – 85; Gdynia – 116; Gebethner – 148; Gesell Leopold – 48; Getinger Krystian – 5; Getinger Leon – 127, 128;
Giełgudyszki – 91; Gierasimow N. – 30; Gierasimienko Wasyl – 28; Gilak Tomasz – 30; Gilowska-Blat Maria – 143; Gimbsheim – 50; Gizowa – 30;
Gliny Małe – 24, 31; Gliny Wielkie – 29; Głaz Marianna – 102; Głodzik Małgorzata – 152; Głogowska Krystyna – 82; Głogowska Marcelina – 82; Godlewski – 91; Golba Wojciech – 127; Goleschau – 51; Goleszów – 12; Gomozkow I. – 30; Gomółka Mikołaj – 61; Gorbaczow – 65, 69; Gorlice – 10, 20;
Goryl Michał – 102; Góra k. Śremu – 95; Góra Ropczycka – 43; Górki k. Mielca – 12, 126, 127; Górki pow. Brzozów – 16; „Górnik” – 116; Grabiec J. – 148; Graczek M. – 31; Grabówka – 154, 155, 156, 157; Grądy – 24; Grąziowa – 153; Grębosz – 28; GROCHOWE – 116; Grodzisk k. Siemiatycz –104; Gromek Jakób – 16; GROSS-KORCZYŃSKI – 116; Gródek jagielloński – 98; Grondy – 31; Grub Heinrich – 48, 49, 50; Grudniccy – 58; Grudziądz – 96;
Grunwald – 148; Grych Grzegorz – 152; Grzywalska Zuzanna – 126; Gusen – 99; Gusisau – 11; Gutman Israel – 126; Gyszentimre – 109; Habsburg – 51;
Haga – 164; Hahn K. E. – 73; Halisz Janusz – 159, 164; Haller – 102, 103; „Hanys” – 28; Haptaś Krzysztof – 78, 82, 152; Heidelager – 44; „Hejnał” – 23, 26, 27, 28, 116; Helowicz Stanisław – 18, 19; Herchel Krzysztof – 152; Herda Mateusz – 5; Heßler Philipp – 48, 50; Hesler – 126; Hill Johann – 48, 50;
Hiszpania – 122; Hlobey Josef – 17; Hlond August – 64; Hłomcza – 153; Hoboj Josef – 17; Hohenbach – 46, 47, 48, 49, 50, 51, 126; Hohensülzen – 50;
Holandia – 8, 106, 109, 110, 115; Holzhaeussr J.F. – 152; Horn Markus – 30; Hrubieszów – 17; Hupka Stanisław – 140; Hyki-Dębiaki – 26, 27, 28, 29;
Hyrów – 64; Jekaterynburg – 75; „Ignac” – 116; „Ignacy” – 116; Indie – 60; Ilvesheim – 50; Irkuck – 69; Iwanicka Anna – 115; Iwanofrankowsk – 158;
Iwanow I. – 27; Iwanow-Wozniesiensk – 71; Izrael – 126, 128; Jabłońska -Deptuła E. – 61; Jaderny August – 161, 162; Jaderny Wiktor – 161; Jagielsca Stara – 16; Jagiełło Władysław – 88; Jamnikow N. – 28; Jan Kazimierz – 88; Janikowie – 126; Janik Julek – 127; Janowiec – 123, 124; Jan Paweł II  – 65, 67, 78, 81, 153; Jański – 94; Japonia – 71; Jaromski J. – 121; Jarosław – 52, 53, 98; Jarosław k. Wołogdy – 102; Jaroszyński Zbigniew – 26, 27;
Jaś Łowiec – 59; Jaślany – 26, 27, 28; Jaworski Józef – 17, 18; abp Jaworski – 66; Jazłowczyk – 57, 60; Jazłowiec – 54, 55, 57, 58, 60, 61, 62, 63, 64, 66;
Jazłowiecki Jerzy – 58; Jazłowiecki Mikołaj – 60; Jegolsk – 116; Jelcyn Borys – 69; Jełowicki Aleksander – 62; Jesupow Feliks – 74; Jeż Andrzej –85;
Jędruch Danuta – 82; Jędrzejowski Franciszek – 30; Jędrzejowski Jan – 30; Josefsdorf – 51; Józef II – 47, 49, 51; Józefów – 51; Jugosławia – 96; Jurkowić Duśan – 19; Jurkowski Józef – 99; Kaczor Maria – 152; Kadarkut – 109; Kajsiewicz Anna z Pawłowskich – 91; Kajsiewicz Dominik – 91, 95;
Kajsiewicz Hieronim – 91, 94, 95; Kajsiewicz Kazimierz – 91, 95; Kajsiewicz Monika – 91; Kaliniewicz Jan – 62; Kajsiewicz Józefa – 91; Kajsiewicz Teresa – 91; Kajsiewicz Waleria – 91, 95; Karelia – 132; Kamieniec Ząbkowski – 125; Kamionka K. Świerdłowska – 116; Kania Natalia – 142; Kantor Tadeusz – 140; Kardas Artur – 95; Kapustka Wojciech – 99; Karpaty – 50; Karska Józefa – 95; Kaszub Wojciech – 19, 20; Katowice – 5; Katyń – 115; Kaukaz – 69;
Kawęczyn – 40, 43; Kawon Łukasz – 19, 20; Kaysiewicz Hieronim – 91, 93; Kaysiewicz Janina – 90; Kaysiewicz Zbigniew – 86; Kazimierz Wielki – 58;
„Kedyw” – 116; Kerner Franciszek – 30; Kibl Desiderius – 11; Kijów – 102, 158; Kiełków – 16, 89, 90; Kieraś-Jędrychowska Dorota – 150; Kiereński Aleksander – 73; Kirow Siergiej – 68; Kiryk F. – 21, 115; s. Klemensa – 64; Klementowski Jerzy – 166; Kliszów – 27, 28, 51, 82; Kłoda Karolina – 82;
Kłoda Wiktoria – 82; Kluza Radosław – 152; Kochanski Halik – 110, 115; Kogut Aniela – 98; Kolaschnikow – 36; Kolbuszowa – 10, 12; Kolbuszowski J. – 57; Koller Paul – 11; Komada Dominik – 78; Komańcza – 157; Komoński Sz. – 30, 31; Konarski Stanisław – 96, 152; Koneczny Feliks – 67; Koniecpolski Jan – 61; Koniecpolscy – 58, 61, 66; Koniew Iwan – 22; Konopka Danuta – 152; Konopnicka – 55; Konopczyński W. – 61; Konrad Alfred – 47; Konstanca – 71; Koper Agnieszka – 102; Kopernika – 52; Kopieniec Las – 123; Kopyciński Adam – 78, 82; Korea – 71; Koronkiewicz – 102; Korporal Bilag Gregor – 17; Korzon Tadeusz – 147; Kos Jerzy – 85; „Kosa” – 23; Kosiński Stanisław – 130; Kostecka Stefania – 104; Kostroma – 135; Kosyra-Cieślak H. – 54;
Koszyce – 67; Kościuszko Tadeusz – 22; Kośmider Marta – 152; Kotasek Josef – 17; Kowalczuk Barbara – 90, 93, 95; Kowalczuk Małgorzata – 94;
Kowalski I. – 60; Kowalski S. J. – 59; Kowno – 24, 91; Kozdęba Daniel – 4; Kozik Józef – 30; Kozioł Anna – 152; Kozioł Marek – 5; Kozioł Maria – 18;
Kraj Ałtajski – 104; Krakowskie województwo – 115; Kraków – 16, 22, 27, 31, 57, 60, 61, 88, 92, 94, 98, 99, 108, 109, 117, 118, 125, 126, 141, 147, 148, 150;
Kraków-Płaszów – 122; Kralisz Katarzyna – 152; Krasoń Józefa – 148; Kraushaar Niklas – 48, 50; Krawczyk Czesław – 30; Krawiec Michał – 164; Krempa A. – 23, 26, 31; Krempa Roman – 28; Kresy Wschodnie – 22, 54, 55, 56, 57, 58, 67, 142; Krieg Tobias – 48, 50; Kronsztad – 71; Krupa Józef – 98; Krupa Stanisława – 98; Krupa Ryszard – 101; Krupa Tadeusz – 98, 100, 101; Kryczka Andrzej – 122; Kryczka Bronisława – 122, 125, 126; Kryczka Eugeniusz – 122; Kryczka Józefa – 122, 123, 124; Kryczka Władysław – 122, 123, 124, 125, 126; Krym – 69, 73; Krynica – 119; Krzemienica – 82; Krzemieniec – 87, 88, 89; „Krzemień” – 27; Krzysztofik J. – 29, 31; Książek Józef – 11; Księstwo Halicko-Włodzimierskie – 58; Kubiak Bronisław – 30;
Kucharczyk Adam – 44, 45; Kuba – 68; Kudriacew S. – 25; Kukawski L. – 63; Kukiel Maryan – 148; Kuliczkowski Apolinary – 54, 64; Kulpa Franciszek – 99; Kumaniecki K. – 57; Kurdziel Katarzyna – 82; Kurgan A. – 11, 19, 21; Kuriański Mieczysław – 54, 67; Kurmankiewicz- Pawlikowska Agnieszka – 82;
Kurowska Wiktoroa – 82; Kurzwieil Alfred – 11; Kutrzeba Stanisław – 148; Kwarciany Władysław – 28; Lang Josef – 11; Lech Przemysław – 5; Le Croisic – 97; s. Laurencja – 64; Legnica – 67; „Lejba” – 123, 124; Leluk I. – 27; Le Rond Point – 97; Leszczyński Jan – 118; Lenin –  68, 75; Leśniak Roman – 143; Leżeński C. – 63; Libera Tomasz – 5; Liberacki Adrian – 5; „Lis” – 26; Lis Paweł – 152; Lis Wojciech – 26; Litwa – 55, 91, 96, 137, 138; Liverpool – 97; Loyant – 96, 97; Londyn – 25, 96; Lubiąż – 67; Lublin – 61, 102; Lubomirscy – 58; Łoziński B. – 62; Lwow Gieorgij – 74; Lwów – 60, 64, 86, 88, 89, 130, 132, 148, 158; Łask – 98; Łączki Brzeskie – 27; Łemkowska Apolonia – 156; Łętocha Sebastian – 5; Łopuski J. – 28; Łoś Józef – 99; Łowczówek – 166; Łowicz – 93; Łódź – 71, 98, 126; Łubieński Konstanty – 23, 28, 31, 116, 117, 120, 121; Łukawiec – 30; Łysa Góra – 11; Łysaków – 44, 46, 47, 49; Łysakówek – 24, 30, 31; Mach Wilhelm – 140; Maciąga Mirosław – 117, 121; Maciejewski – 102; Maj Mariola – 152; Majdanek – 127, 128; MacLeod Kevin – 21; Makarenko W. – 30; Makowiesko – 53; Maksymo Johan – 16; Malinie – 28, 29; Mała – 140; Małek Jan – 30; Małek Konstancja – 30; Małopolska – 89, 90; Małopolska Wschodnia – 64; Małopolskie województwo – 167; Mamczarz A. – 133; Mandziuk Józef – 68; Mandżuria – 71; Manowski Marian – 26; Mans Effanrich – 16; „Marcin” – 23; Marchfeld – 50; Marciniec Piotr – 5; Marek Wiktor – 124; Maria Antonina – 74; Marek Juliusz (Władysław) – 126; Marek Wiktor – 126; Markowski K. – 96; Marzynek – 98; Massachusetts – 107; Mauthausen – 99; Maux Eugen – 11; Mayer Paul – 11 ?; Mazur Jan – 26; Mazur Karolina – 82; Mazurkiewicz – 102; Mazowsze – 150; Mączka Jan – 99; Mąka Andrzej – 106, 112, 115; Mąka Elżbieta – 112; Mąka Mateusz – 110; Mediolan – 89; Mehoffer Józef – 140; Mendyk Małgorzata – 54; Michalak – 100; Michalik – 100; Michalski – 147; Michałowski A. – 21; Michałowski Piotr – 140; Mickiewicz Adam – 55, 93, 94, 95, 141; Mickiewicza ulica – 116; Midura Józef – 84; Miedienica – 24
Mielec – 4, 5, 9, 10, 11, 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 37, 41, 44, 45, 51, 78, 81, 82, 84, 87, 89, 90, 102, 104, 105, 106, 109, 115, 116, 117, 118, 120, 121, 122, 126, 128, 130, 139, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 158, 159, 162, 163, 164; Mieleccy – 149; Mielecki Mikołaj – 148; Mielecki powiat – 6, 8, 161; Mikołaj II – 68, 70, 71, 72, 73, 74, 75; Mikulski Andrzej – 118; Missiriac Milan – 90; Milawicki M. – 53; Minkowski – 97; Mińsk – 102; Mizera Józef – 99; Mleczko Karol – 166, 167; Mleczko Stanisława – 167; „Mleko” – 116, 120; Młodochów – 109; Modlin – 98; Mohylew – 74; Mongolia – 69; Mrzygłód – 153, 154; Koen Dawid – 126; Koen Frieda – 126; Koen Leon – 126; Koen  Moniek – 126; Koen Zelman – 126; Monte Cassino – 88, 89, 90; Montgomery – 109; Moshe Gur – 126, 127, 128, 129; Morze Białe – 133, 134; Morze Czarne – 68; Morze Japońskie – 69; Moskwa – 71, 75, 93, 103, 132, 135, 136; Mościska (os. Mielca) – 116; Moza – 109; Możajsk – 103; Mroczek A. – 102; Mroczek Bronisław – 104; Mroczek Bronisława – 104; Mroczek Ignacy– 102;
Mroczek Jan – 105; Mroczek Kazimierz – 104; Mroczek Maciej – 105; Mroczek Rozalia – 102; Mroczek Stanisław – 105; Mroczek Władysław – 104; Mroczek Wojciech – 102, 104, 105; Mróz Teresa – 122; Murmańsk – 103; Naarden – 110; Nadrenia – 51; Nagórzany – 158; Neant – 96; Nicieja S.S. – 61;
Niedbała Anna – 85; Niemen – 91; Niemcy – 22, 25, 32, 70, 108, 109, 122; Niepodległości aleja – 116; Nieszawa – 88, 89; Nisko – 98; Nina N. N. – 66;
Nitkiewicz Krzysztof – 78, 81, 82; Niziński Zbigniew – 128, 129; Niżniow – 65; Norbert Jakub – 11; Normandia – 25, 110; Notre Dame des Champs – 94;
Nowacki Władysław – 63; Nowak Bartosz – 5; Nowa Wieś – 37; Nowak Jan – 78, 81; Nowak J. R. – 56; Nowa Wieś – 93; Nowikow – 34; Nowogrodzkie woj. – 120; Nowosiółka – 61; Nowy Jork – 74; Nowy Sącz – 5, 166; Oborski – 9; Oboziersk – 103; Odens (USA) – 107; Odessa – 61, 63, 71; Oka – 22;
Olbromski Mariusz Jerzy – 143; Olchowa – 154; Olchowiec – 57, 60; Olgerbrandt S. – 149; Olsza os. Krakowa – 118; Olszewski Karol – 140; Olsztyn – 44, 84; Omsk – 167; Opatów – 108; O. Orban – 65; Oosterbeek – 110, 114, 115; Ordyk S. – 27; Orłowie – 75; Orłowicz M.– 60; Orłowska-Sondej Grażyna – 56; Orłów – 51; Orochowski J. – 29; Ortyl K. – 96; Ortyl Władysław – 20, 81; Orzechowski Stanisław – 99; Oskaryca – 103; Ostasz G. – 7, 23, 31, 121;
Ossoliński Maksymilian – 149; Ossolińscy – 150, 152; Oświęcim – 99, 116, 117; Opałacz Władysław – 51; Osowski Mirosław – 101; Ostrowy Tuszowskie – 51, 121; Ostrówek – 24, 31, 82, 106, 107, 108, 109, 113, 115; Osuchowski – 39; Otałęż – 32, 33, 44; Oziębło Paweł – 5; Ozimek Leon – 11; Padew Kolonia – 51; Padew Narodowa – 26, 27, 51, 78, 115; Padula Wasyl – 16; Palatynat – 47, 49, 50, 51; ; Palmir – 69, Paluchowska Alida – 89; Paluchowska Janka – 87; Paluchowska Katarzyna – 87; Paluchowska Maria – 90; Paluchowski Stanisław – 86, 87, 88, 89; Paluchowski Tadeusz – 87, 88, 89; Paluchowski Tomasz – 87; Panasiuk Andrzej – 65; Pańkowska Czesława – 52; von Papen – 25; Paprocki Teodor – 147, 148; Paryż – 93, 94, 103; Paterak Zofia – 150;
Pawlenko – 28; Pazdro Piotr – 26, 28; Pazdyk Anna – 30; Perl Karl – 13; Persja – 69; Pezda – 127; Piasek – 30; Piątek Józef – 150; Picek Michael – 16;
Piczugin Iwan – 27, 31; Piergamienszczyk M. – 27, 28; Pieróg F. –96; Pietrenko – 36; Pietropawłowsk – 75, 167; Pietrow S. – 27; Pietruszka Stach – 127;
Pikulak (Pikułak) Franz – 16; Pilzno – 42; Pionteck Hedwig – 44, 45; Pionteck Helmut – 32, 44; Pionteck Rüdiger – 32, 44, 45; Piotr Wielki – 75; Piotrogród – 74, 103; Pius XII – 64; Plac saski – 104; Plehwe Wiaczesław – 71; Plisowski Konstanty – 63; Ploermel – 96; Plymouth – 97; Płatek Grzegorz – 5; Pławo – 29; Płonna – 154, 158; „Pobudka” – 23; Poburiew – 29; Podgórski – 102; Podkamień – 54; Podkarpacie – 5, 158; Podkarpackie woj. – 140, 143, 151; Podlesie Żarowskie – 124; Podleszany – 33, 38, 102, 104, 105; Podole – 57, 58, 59, 66; Pogoda Elżbieta – 152; Pogoda Maria – 152; Pokuć – 58;
Pol Wincenty – 56; Polewoj A. – 28; Polska – 5, , 850, 52, 55, 56, 57, 58, 60, 64, 65, 67, 69, 94, 100, 105, 106, 108, 109, 116, 122, 125, 138, 140, 158, 164;
Połoniecki B. – 148; Pomorze – 104; Poniatowski Stanisław – 61; Poniatowscy – 58; Popiołek Krzysztof – 81; Popow P. – 31; Porąbka Uszewska – 167;
Port Artur – 71; Potapow Iwan – 28; Potoccy – 58; „Powiślak” – 89; Poznań – 94, 110, 115, 116, 117, 148; Poźniak P. – 61; Północna Dźwina – 132, 136;
Prek Ksawery – 140; Preppendorf – 51; Priemiotew S. – 28; Prokić Andreja – 5; Prusy Wschodnie – 44; Przebendów – 51; Przecław – 10, 16, 17, 19, 20;
Prejs Tomasz – 5; Przekop – 115; Przekopane-Przerwa – 52; Przemyska Ziemia – 52; Przemyśl – 13, 52, 53, 143, 144, 145, 146; Przewoźnik Elwira – 152;
Przybyszewski Andrzej – 55, 56, 60, 97, 126, 152; Przybyszewska Maria – 126; Przykop – 115; Psków – 24; Puszcza Kampinoska – 98; Puławy – 93;
Pułtusk – 150; Pupa Zdzisław – 81; Pustków – 22, 44, 101; Putek Kazimierz – 23; Putin – 68; Pytko Stanisław – 22, 31; Radgoszcz – 128; Radłów – 98, 99, 100; Rado Iwona – 82; Rado Stanisław – 29, 31; Radom – 93; Radomyśl nad Sanem – 98; Radomyśl Wielki – 12, 55, 56, 60, 122, 123, 124, 126, 152;
Radulj Kamil – 5; Radziwiłł Jan Jerzy – 60; Rakowa – 155, 156; Raków – 34; Rasputin Gieorgij – 73, 74; Rawa Ruska – 109; Rączy Elżbieta – 126; Redl-Zipf-Voklabruch – 99; Reichscheim – 51; Rejman Antoni – 50, 51, 152; Ren – 25, 50, 109, 110; Renner – 164; Rhrein – 48; Riazań – 26; Rimski-Korsakow – 72; Riwiera Francuska – 75; Rieżyca – 24; Röhricht Edgar – 45; Rodan – 25; Rodo Jan – 106, 107, 108; Rodo Józef – 107; Rodo Maria – 108; Rodo Medard – 107; Rodo Michał – 106, 107, 108, 109, 110, 113, 114, 115; Rodo Mieczysław – 107; Rodo Stanisław – 107, 108, 109; Rodo Władysław – 107, 108, 109; Rodo Wojciech – 108; Rokita – 161; Rokitniańska – 52, 53; Roland – 49; „Rolnik” – 26; „Romanelli’ – 27; Romanowa Aleksandra – 72, 73, 74; Romanow Aleksy – 72, 73, 74, 75; Romanowa Anastazja – 72, 73, 75; Romanowa Elżbieta – 75; Romanow Konstanty – 75; Romanow Michał – 74, 75; Romanow Mikołaj wlk. ks. – 74; Romanowa Maria – 72, 73; Romanowa Olga – 72, 73; Romanow Siergiej Iwanowicz – 75; Romanowa Tatiana – 72, 73; Romanowowie – 75; Ropczyce – 12, 140, 141, 142; „Rolnik” – 26, 28; Romer – 30; Rosiński – 103; Rosja – 57, 62, 64, 68, 69, 70, 71, 72, 74, 75, 76, 77, 102, 103, 105, 123, 166, 167; Rosolin – 153; Rotter – 10; „Rozalia” – 99; Rozogi – 84; Roztocze – 158; Roztworowski – 116; Rozwadów – 98; Rożniaty – 82; Ruberg – 164; Rucki Jan – 30; Rucki Józef – 30; Rucki Stanisław – 30; Ruda – 43; Rudenko G. – 27; Rumunia – 33, 44, 71, 109; Rusak Andrzej – 78;
Rusiłow – 65; Rusinek Michał – 100; Ruś – 58; Ruś Czerwona – 57; Rużonberk – 67; Rutyna Ludwik – 66; Rydz-Śmigły Edward – 64; Rydzyk Tadeusz – 82; Ryga – 57; Ryster Jacek – 94; „Ryś” – 26; Rzędzianowice – 24, 31, 51; Rzeczypospolita Polska – 55, 57, 58, 66; Rzemień – 11, 104; Rzepecki Karol – 148; Rzepecki Zdzisław – 148; Rzeszów – 7, 16, 23, 24, 26, 27, 28, 31, 52, 53, 78, 121, 126, 142, 149, 150, 151; Rzochów – 17, 38, 41, 118; RZym – 62, 65, 94, 95; Rżany Maria – 30; Sadkowa Góra – 24, 29, 31; Sadok Wincenty – 54, 58; Sagan F. – 28, 31; Saint-Malo – 25; Saipp Adam – 48, 50; Saipp H. – 46, 49;  „Salis” – 26, 27; San – 10, 24, 52, 98; Sandomierz – 24, 78, 81; Sanocki powiat – 153, 156; Sanok – 153, 154; Sapała Ludwika – 107; Sapała Marianna – 107; Sarnów – 51; Sarosińska Kamila – 52, 143; Sarwa Jan – 81; Sasor Marcin – 151; Sawicki Jan – 63; Schetonow  36; Schön Philipp – 48, 50; Schönanger – 51; Sczęsny Feliński – 62; Sejny – 91; Semenenka Piotr – 94; Senft Adam – 48, 50; Senft Horst – 46; Seniczak-Ścibor Ewa – 125;
Serock Pomorski – 104; Sewastopol – 71; Sędziszów – 33, 41; Sielce – 22; Semeneńko Piotr – 92; Sikorski Władysław – 150; Siemieruchin I. – 27;
Sienkiewicz – 141; Sienkiewicza ulica – 90; Sinka Tadeusz – 140; Sitting Karl – 11; Skierniewice – 98; Skniłów – 130; Skopiński Antoni – 29; Skóra Jan – 30; Skóra Weronika – 30; Skrzyński Henryk – 99; Skrzypczak Jerzy – 78, 109, 115, 152, 159; Skwirko Wanda – 52; Słowacki – 55; Słowiki – 91; Słupiec – 43, 44; Smoczka – 26; Smyków – 29, 125; Sobczak Szymon – 5; Sobieski Jan – 57; Sobolew A. – 30; Sohling Pelzer – 50; SokaL – 63; Sokalski Adam – 109; Sokole – 17; Sokołowski – 103; Sołombolsk – 103; Sosabowski Stanisław – 106, 109, 110, 111, 112, 113; „Sosna” – 23, 28; Sosnowa – 125; Sowiński Leonard – 149; Soviet Union – 90; Springer A. – 148; St. Petersburg – 71, 72, 73, 77; Stalin – 57, 68; Stallmann Johann – 48; „Stalowy” – 26, 27; Stambuł – 25; Stamm Johann – 48, 50; Stanisław August – 61, 147; Stanisławów – 54, 123; Stany Zjednoczone – 70, 71; „Stef” – 116; Stępień – 132, 137, 139; St. Nazaire – 97; Stasierski K. – 109, 115; Stec Marcel – 5; Stołypin Piotr – 72, 77; Straus Izrael – 126; Strogonowie – 75; Strugała Jan  30; Strugała Stanisław – 30; Stryj – 88; Strypa – 57; Sulewski Robert – 5; Sulimierski F. – 54; Surowa – 24, 31; Syberia – 68, 77, 102, 166, 167; Sybir – 64; Szachtowy – 116; Szafranów – 40, 49; Szaja Singer – 128; Szal Piotr – 52, 143; Szarek J. – 63; Szepetowo – 116; Szkocja – 97; Szczucin – 33, 34, 42, 45, 50; Szczur Witold – 77, 81, 82; Szklarz Władysław – 27S; Szkodna – 37; Szkolnicki Piotr – 52; Szmatow A. – 29; Szówski – 53; Szrom Józef – 30; Sztorc Roman – 30; Suwałki – 96; Swół Katarzyna – 30; Szczepański – 137, 139; Szczurek Florian – 124; Szembek Leticja – 65; Szembek Maria – 99; Szia Szwartz
Szkaradek – 109; Szkaradkowa – 108; Szybisty Franciszek – 30; Szybisty Mieczysław – 29, 30, 31; Szydłowiec – 150; Szymanów – 54, 65; Szymany – 66;
Szymczyk W. – 23, 27, 28, 30, 31; Śląsk – 54; Śliwa F. – 27, 31; Świecie – 104; „Świerszcz” – 28; Świętoń Janusz – 152; Świlski Stanisław – 98; Świerad Tadeusz – 99; Świerdłowsk – 116; Świerdłowskie woj. – 120; Świetlicki Władysław – 27; Święch Kazimierz – 84; Święta Katarzyna – 67; Tarczoń Alojzy – 99; Tarapata Jan – 78, 81; Tarnawa Górna – 154, 155, 157; Tarnobrzeg – 12, 22, 24, 27, 28, 78, 102, 126; Tarnopol – 109; Tarnopolskie województwo – 57; Tarnowscy – 150; Taupont – 96, 97; Tarnów – 34, 50, 85, 87, 99, 100, 124, 158, 166; Tchórzyńska Stefania – 115; Tejchma Jacek – 153, 159; Terakowski F. – 148; Tidemann – 43; Tobolsk – 74; Toczyńska Monika  – 152; Tołstoj Aleksiej – 72; Topolski – 130; Torowa ulica – 116; Toruń – 88, 89, 90; Towiański – 95; Trehorentue – 96; Trembecka Weronika – 82; Trocki Lew – 68; Trojdenowicz Jerzy III – 58; Trzaska – 147; Trzciana – 34, 37, 39;
Trzecieski Jan – 109; Turcja – 25, 56, 69; Tuszów Kolonia – 51; Tuszów Mały – 51; Tuszów Narodowy – 28, 29; Tuszyma – 6, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 33, 41; Tymuła Zbigniew – 6, 78, 81, 159; Twardowski Bolesław – 62; Underschütz Rudolf – 46; Udenheim – 50; Ujście – 24, 31, 161; Ukraina – 24, 55, 61, 65, 66, 67, 102, 158; Ulm – 50; Umiastów – 98; Undenheim – 50; Ural – 71, 75; s. Urszula – 64; Urszulańska ulica – 99; USA – 106, 107; Ustianowicz Zofia – 65; Ustrzyki Dolne – 158; Wadowice Dolne – 83; Wadowice Górne – 34, 41, 83, 84, 85, 127; Waldstetten – 10; Walewski W. – 54; Walewscy – 58; Wałek Józef – 26; Wampierzów – 33, 34, 39, 42, 43, 84; Ware w stanie Massachusetts – 107; Warmia – 85; Wartalski Adam – 54, 57;
Warszawa – 22, 23, 27, 28, 31, 45, 54, 57, 58, 61, 62, 64, 92, 93, 95, 99, 103, 104, 105, 109, 116, 117, 119, 147, 148, 149, 150; Wassiliew – 36; Wawrzkiewicz Włodzimierz – 85; Wiącek Kazimierz – 29; Wicherski Zbigniew – 150; Wiązownica – 53; Wetzenring – 51; Węgry – 96, 107, 109, 115, 123; Wiedeń – 44, 48, 50, 167; Wielka Brytania – 70, 96, 109; Wielkie Jeziorki – 103; Wielkopolska – 126; Wielopole Skrzyńskie – 140; Wienner-Neustadt – 99; „Wierzba” – 28; Wietnam – 68; Wiktoria królowa Anglii – 72, 73; Wilczyński Stanisław – 19; Wilhelmi Sebastian – 48, 50; Wilk Weronika – 82; Wilno – 149;
Wisła – 22, 24, 27, 28, 33, 34, 36, 37, 42, 43, 45, 50, 64, 71, 113, 141, 150, 153, 161; Wisłocka Wiktoryna – 157; Wisłoka – 4, 10, 11, 21, 22, 24, 26, 27, 29, 30, 31, 32, 42, 45, 48, 50, 81, 125, 156; Witek J. – 121; Wisłok Wielki – 157; Witkowice (Ropczyce) – 141, 142; Witkowski R. – 60; Włochy – 75, 89, 96;
Wnuk Mirosław – 126; Wodziccy – 152; Wodzicki Eliasz – 152; Wojciechowski Mieczysław – 100; Wojków – 22, 51; Wojnarowski Janusz – 140, 141;
Wojno J. – 105; Wojsław – 33; Wojtowicz Joanna – 143; Wola Mielecka – 27, 41; Wola Pławska – 29, 51, 87, 89, 90; Wola Ociecka – 10, 11, 33; Wola Otałęska – 126, 127; Wola Wadowska – 43; Wola Zdakowska – 82, 106; Wolf – 148; Wolf H. Doring – 164; Wolica – 38; Wołk Michael – 16; Wołogda – 102; Wołyń – 63; Wójtowicz Franciszka – 30; Wrocław – 54, 57, 58, 63, 67; Wróbel Franciszek – 30; Wróbel Karol – 30; Wróbel Stanisław – 99; Wyczałek Walenty – 30; Wylów – 16; Wyrubowa Anna – 74; Wyszatyce – 52; Wyszechrad – 58; Wytoszyński Bogusław – 32; Wyzina Marcin – 30;
Zabiec – 33; Zaborów – 98; Zabrze – 5; Zadwórze – 30; „Zagłoba” – 116; Zagorzyce – 37, 38; Zagórski Andrzej – 26, 31, 115, 117, 118, 119; Zagórowski – 116; Zając Franciszka – 96; Zając Józef – 96; Zając Mieczysław – 96; Zajączkowski Alfred – 89, 90; Zajemka Spirarskoho – 167; Zakręcki Franciszek – 30; Zalepa Sebastian – 5; Zalewski-Isakowicz T. – 54; Załucki Antoni – 28; Zamoyska Olena – 158; „Zapalnik” – 123; Zasław – 63; Zasów – 123; Zawada – 99; Zawadzki Józef – 149; „Zawierucha” – 23; Zawila Ludwig – 17; Zawiliński Roman – 140; „Zbigniew” – 120; Zbyszewski Włodzimierz – 30; Zdaków – 109; Zdanowicz Aleksander – 149; Zdrochc – 99; Zdziary – 38; Zeis Inguard – 11; Zeitheim Monika – 95; Zielecki A. – 21; Zieleniewski – 96; Ziemia Mielecka – 6, 161; Ziemba Wojciech – 83, 84, 85; Ziemie Zachodnie i Północne – 56, 125; Zimmermann Andreas – 48, 50; Ziempniów – 43; Złotniki – 24
Złoty Stok – 125; Zolowski Edward – 140; Zubow – 102; Związek Radziecki (ZSRR) – 22, 32, 44, 57, 64, 65, 68, 89, 105, 109, 116, 117, 118, 120, 121, 130, 132, 133, 135, 136, 139, 142; Zwirnica – 34; Zwoliński L. – 147; „Zworny” – 23; Zych Sławomir – 82; Żarów Stefan – 150; Żarówka – 122, 123, 125, 126;
„Żbik” – 26, 118; Żegień Łukasz – 5; Żmudź – 91; „Żubr” – 28; Żubrowski Jakub – 5; „Żuk” – 26; Żurawski Władysław – 9; Żytomierz – 89, 90, 149.

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …